Доступність посилання

ТОП новини

СБУ розраховує домовитися з Росією щодо архівів


Служба безпеки України зацікавлена укласти угоду з російською спецслужбою щодо розсекречення архівних документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, репресіями і Голодомором.

Про це сьогодні, після підписання у Києві договору про співпрацю в архівній сфері між СБУ та Інститутом національної пам’яті Польщі заявив голова Служби безпеки Валентин Наливайченко.

За його словами, СБУ цікавить не тільки обмін електронними копіями документів, але також і відкритий доступ до них для кожного громадянина України й Росії та взагалі для світової громадськості.

Наливайченко сподівається, що російська сторона піде назустріч, і таку угоду підпишуть.

Крім того, як наголосив голова СБУ, Україна зацікавлена в розсекреченні всіх матеріалів, які стосуються знищення Української помісної православної церкви в 20-30 роках ХХ століття.

«Найбільша зараз справа в поновленні історичної пам’яті, що стосується не тільки репресій, але й злочинів проти людства... 26-й рік – знищення української церкви, 29-й – фальсифікація справи проти українських церков. 1,3 тисяч приходів зникло на території України», – зазначив Наливайченко.

За його словами, це були серйозні злочини проти помісної церкви, які потрібно розслідувати. При цьому голова СБУ зауважив, що без правдивих документів таке розслідування буде надмірно політизованим.

У травні цього року СБУ повідомила про порушення кримінальної справи за фактом Голодомору в Україні в 1932-1933 роках, внаслідок якого загинули мільйони громадян.
XS
SM
MD
LG