Доступність посилання

ТОП новини

Мінтранс: судно з тухлим м’ясом на борту залишить Україну за 20 днів


Судно «Берікс», що має на борту понад 222 тонни протухлого м’яса, залишить територiальнi води України протягом 20 днiв. Як повiдомила прес-служба Мiнiстерства транспорту, саме такий термiн необхiдний для завершення ремонтних робiт на суднi, якi наразi проводяться в Одеському морському торговельному порту.

Ремонт «Берікса» здiйснюється при закритих опломбованих трюмах, а м’ясо на борту перебуває в замороженому станi. Судно на територiї України не розвантажуватиметься.

У листопаді минулого року судно «Берікс» вийшло з грузинського порту Поті з призначенням на порт Мерсін (Туреччина). Наприкінці грудня на судні оголосили аварійний стан, і його відремонтували на одному з підприємств Миколаєва. У лютому судно вийшло з Миколаєва у напрямку Туреччини, проте стало на аварійну зупинку в Іллічівську.

У березні цього року Державний комітет ветеринарної медицини запропонував повернути вантаж судна відправникові або провести засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії з питань утилізації вантажу на спеціалізованих підприємствах України за згодою власника.

За одними даними, м’ясо зіпсувалося в дорозі, оскільки зламалися холодильники, за іншими даними – термін придатності замороженого продукту закінчився ще кілька років тому. Для такого вантажу порти України закриті. Весь цей час «Берікс» дрейфував біля українських берегів.
XS
SM
MD
LG