Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 03:21

Області Карпатського регіону домовились співпрацювати в галузі екології


Рішення про спільну систему проектів з охорони довкілля, сталого розвитку і техногенно-екологічної безпеки ухвалили на V засіданні Української національної ради Карпатського єврорегіону, що відбулося сьогодні на Буковині.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, необхідність цього учасники зустрічі пояснюють зростанням природно-техногенних надзвичайних ситуацій в Карпатах та потребою об’єднання досвіду і науково-практичних напрацювань регіону.

Визначені ключові сфери спільної діяльності чотирьох областей, які входять в Карпатський єврорегіон, – Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької.

Головними напрямками екологічного моніторингу стануть: якість повітря, збереження карпатських лісів, охорона водних ресурсів, збереження біорізноманіття та екосистем, енергозбереження, стале екологічне управління природними ресурсами.

Кожна з областей візьме на себе конкретні напрямки моніторингу.

А спільним для Карпатського єврорегіону має стати проект «Розробка гідроінфомаційної системи моніторингу, попередження і ліквідації наслідків природно-техногенних надзвичайних ситуацій в басейнах прикордонних річок Тиса, Дністер, Черемош, Прут, Сірет, Сян, Західний Буг, Латориця, Уж».

За словами голови Івано-Франківської обласної ради Ігоря Олійника, для здійснення проектів важливо залучити кошти Євросоюзу.

Учасники засідання заявили, що для якісної співпраці в рамках Карпатського єврорегіону бракує досконалих правових та фінансових механізмів підтримки в національному законодавстві та рамкового документу між Україною і Євросоюзом з регіональної політики та розвитку транскордонного і міжрегіонального співробітництва.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG