Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 02:27

Мiносвiти готує новi умови вступу для пільговиків


Ідеальним варіантом впорядкування вступної кампанії до вищих навчальних закладів є повне скасування пільг для абітурієнтів, заявив директор Департаменту вищої освіти Міністерства освіти та науки Ярослав Болюбаш.

За його словами, однiєю з головних проблем нинiшньої вступної кампанiї є загострення конкурсної ситуацiї на популярнi спецiальностi у зв’язку з поданням на них заяв вiд пiльгових категорiй осiб.

«Можна обрати iдеальний варiант – скасувати всi пiльги при вступi до вищих навчальних закладiв. Єдина пiльга – це знання, це бал у сертифiкатi», – сказав директор Департаменту вищої освіти, додавши, що це можливо теоретично, а практично зробити це буде непросто, «хоча ця норма – європейська».

Болюбаш пояснив, що серед пiльгових категорiй осiб не в усiх спостерiгаються високi бали, що «створює великi проблеми людинi пiд час навчання в цьому закладi».

За його словами, Мiнiстерство освiти готує новi умови для вступу до вищих навчальних закладiв представникiв пiльгових категорiй громадян, «є рiзнi можливi варiанти, над ними треба думати».

Водночас Президент Віктор Ющенко виступає проти скасування соціальних пільг при вступі до вищих навчальних закладів.

«Доступ до вищої освіти для дітей з багатодітних сімей, сиріт, інвалідів – це правильно й чесно», – сказав глава держави Овідіополі на нараді з підготовки до навчального року 2009-2010.

Він заявив, що знає про проблему конкуренції при вступі до вишів на бюджет пільговиків з низьким рівнем знань й абітурієнтів з високими балами, отриманими за результатами зовнішнього тестування. Як зазначив Президент, діти з високими балами повинні мати можливість реалізувати своє право вибору спеціальності, інакше ключова ідея запровадження зовнішнього тестування буде втрачена.

За словами Ющенка, він доручив міністрові освіти і науки Івану Вакарчуку знайти механізм і врегулювати це питання.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG