Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 05:15

У Криму відбувається 14 з’їзд тюркської молоді


У Криму офіційно відкрили 14 Всесвітній Курултай (з’їзд) тюркської молоді та Дні тюркської молоді світу. Організатори цих заходів заявляють, що Україна не лише може тісніше познайомитися із тюркською культурою, але має усвідомити, що і сама є частиною тюркського світу.

На Курултай прибули гості майже з усього світу – з тюркських країн Європи та Азії, а також з діаспор з цих континентів та Америки. Лише Росія представлена більш як 20 тюркськими народами. Приїхали делегати з Туреччини, Азербайджану, Північного Кіпру, Узбекистану, Киргизстану, Казахстану, представники тюркських меншин з Македонії, Болгарії, Румунії, Молдови, Ірану, Афганістану, інших країн.

Уйгури з Китаю через заворушення в Східному Туркестані приїхати не змогли, але на Курултаї представлена уйгурська молодь з діаспор в європейських країнах. А Україну представляють кримські татари, караїми, кримчаки і гагаузи. Загалом на Всесвітній курултай тюркської молоді прибуло понад 220 делегатів.

Як повідомив голова оргкомітету Курултаю, президент Кримськотатарського молодіжного центру Ескендер Барієв, нинішній форум триватиме протягом тижня переважно в Ялті. Виїзні засідання проходитимуть також в Сімферополі, Бахчисараї та Севастополі.

Заступник голови оргкомітету, керівник міжнародної молодіжної організації «Бізім Кирим» Абдураман Егіз сказав Радіо Свобода, що цей форум дуже важливий і цікавий для українського суспільства, бо «в етногенезі українців – велика частка тюркської крові».

Перший такий всесвітній з’їзд тюркської, тоді ще він називався – татарської молоді відбувся у Татарстані 1992 року. В Криму він проводиться уже вдруге, перший раз кілька десятків молодих тюрків зібралися в Сімферополі 1994 року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG