Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 08:07

Суд підтвердив право власності дніпропетровських католиків на костел


Дніпропетровський апеляційний господарський суд підтвердив право власності римо-католицької парафії св. Йосипа на будівлю колишнього храму в центрі міста, залишивши в силі рішення господарського суду області.

«Суд не відійшов від рамок законодавства при розгляді справи. Право власності визнано за нашою парафією», – коротко підсумував півторагодинне судове засідання адвокат парафії св. Йосипа Василь Шурпінов.

За інформацією католицької парафії, під час судового засідання оголосили резолютивну частину постанови суду. У вівторок суд надасть сторонам повний текст постанови, після чого віряни зможуть скористатися своїм правом власності на будівлю храму.

Судова тяганина навколо права власності на будівлю костелу в Дніпропетровську триває вже десять років. Зіпсований реставраціями у дусі радянської доби, костел приватизували 1998 року. Фактичним власником споруди стала приватна фірма, зареєстрована у США. Її пов’язують з українським екс-прем’єром Павлом Лазаренком.

В обласній прокуратурі неодноразово лунали заяви про те, що приватизація суперечила законодавству.

У лютому нинішнього року Вищий господарський суд України визнав незаконними рішення судів нижчих інстанцій, які визнавали право власності на костел за американською корпорацією Dugsbery, Inc. Справу повернули на розгляд до суду першої інстанції.

Римо-католицький костел у Дніпропетровську побудований в 1887-90 роках на кошти вірян.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG