Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 06:33

Ульянченко: заява Медведєва має консолідувати громадськість України


Керівник політради «Нашої України», голова Секретаріату Президента України Віра Ульянченко

МЗС Росії: У Ющенка довільно витлумачили заяву Медведєва.Тим часом демарш Медведєва декому в Україні сподобався

Публічне звернення президента Росії Дмитра Медведєва до Президента України Віктора Ющенка має нагадати усім політичним силам та громадським організаціям і рухам України про потребу внутрішньої консолідації, незважаючи на політичну чи партійну приналежність.

Про це йдеться у заяві голови політради «Нашої України» Віри Ульянченко.

За її словами, звернення Медведєва дає підстави зробити головний висновок: «молоде керівництво Росії перетворюється на заручника старих імперських комплексів, які змушують постійно плекати образ зовнішнього ворога і підміняти рівноправний діалог із усіма сусідніми державами мовою образ і погроз».

Насамперед, зазначає Ульянченко, викликає здивування заява щодо бажання вести з Україною партнерський економічний діалог. «В економічній площині ми неодноразово бачили невиконання домовленостей про функціонування зони вільної торгівлі між Україною й Росією, яка вигідна обом народам. Складовою хибної політики є інспірований російською стороною газовий конфлікт», – мовиться в заяві.

Голова політради «Нашої України» розкритикувала також слова Медведєва про утиски російськомовного населення в Україні. За її словами, про безпідставність таких звинувачень свідчать висновки багатьох авторитетних міжнародних організацій, а також наявність в Україні «понад 1400 шкіл з російською мовою викладання».

Як запевнила голова Секретаріату Президента, Україна робить усе, щоб «недалекоглядна політика» російського керівництва не вплинула на дружнє ставлення українців до російського народу.

«Безперечно, Україна є i буде вiддана дружбi з росiйським народом, i саме до нього сьогоднi ми звертаємо свої щирi й сповненi гiдностi слова. Ми усi, громадяни обох держав, маємо вiдмежуватися вiд агресивної риторики, до анналiв якої, на жаль, вiдходить останнє звернення президента Росії», – йдеться в заявi Ульянченко.

Агресивний характер публiчного звернення президента Росії, заявила голова Секретаріату, стосується не Віктора Ющенка та його політики, а всiєї України.

Вчора російський президент Дмитро Медведєв заявив, що відкладає приїзд в Україну нового посла, і звинуватив українське керівництво у провадженні антиросійського курсу.

МЗС Росії: в Ющенка довільно витлумачили заяву Медведєва

Секретарiат Президента України Вiктора Ющенка довiльно iнтерпретував послання росiйського президента Дмитра Медведєва, побачивши в ньому елемент агресiї, заявив заступник міністра закордонних справ Росії Григорiй Карасiн.

«У цьому посланнi ніякої агресiї взагалi немає, там висловлене занепокоєння», – сказав вiн.

Так високопоставлений дипломат прокоментував заяву голови ради пропрезидентської партiї «Наша Україна», керiвника Секретарiату Президента Вiри Ульянченко, в якiй ішлося про «агресивну тональність» звернення росiйського лiдера.

«Обнадiює лише та частина цiєї вiдповiдi, в якiй йдеться про те, що два народи, двi держави мають взаємодiяти», – наголосив Карасiн.

Кравчук: не російська справа диктувати Україні, як діяти

Президенти України й Росії мають подолати розбіжності і почати реальну співпрацю і партнерські відносини. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив колишній Президент України Леонід Кравчук.

За його словами, Україна і Росія мають перейматися вирішенням власних проблем, а не доводити свої відносини до протистояння.

«Український народ проголосує за того президента, якого схоче обрати, – це його право. І Росія має це прийняти. Як і ми маємо прийняти те, що відбувається на російському олімпі. Це не наша справа. І це не російська справа тут диктувати щось Україні. Наша спільна справа – не допустити непорозуміння», – заявив Кравчук.

Заява Медведєва демонструє політику Росії стосовно сусідів

Заява російського лідера – це «завершення підготовчого етапу тієї інформаційної війни, яку веде Росія з Україною», – сказав в ефірі Радіо Свобода колишній посол України у США Юрій Щербак.

«Це політика залякування не тільки України, а всіх країн СНД. Це політика претензій на пострадянський простір, на особливі сфери впливу», – зазначив він.

Послання Медведєва коментують також американські політики. Якщо говорити про кольори симпатій у засобах масової інформації, то вони тут переважно жовто-блакитні, повідомив кореспондент Радіо Свобода. Реакції офіційного Вашингтона поки що не було.

Звернення президента Росії Дмитра Медведєва до Віктора Ющенка є безпрецедентним як за тоном, так і за змістом. Про це заявив лідер опозиційного Російського народно-демократичного союзу, екс-прем’єр Росії Михайло Касьянов.

Він вважає, що президент Росії «фактично заявив про повну неприйнятність нинішніми російськими керівниками як особисто Ющенка, так і його політики».

«Замість руху назустріч Україні і початку виправлення взаємних політичних помилок, Медведєв взяв курс на повний розрив відносин із найближчим партнером Росії», – наголосив екс-прем’єр Росії.

Екс-міністр закордонних справ України, лідер Народного Руху Борис Тарасюк зазначає, що заява президента Росії є ще одним прикладом агресивної російської зовнішньої політики: «Лінія поведінки Росії в останні роки характеризується наявністю агресивності. А з інформаційної точки зору – інформаційної війни».

Тим часом демарш Медведєва декому в Україні сподобався. Лідер Партії регіонів Віктор Янукович чи не першим відгукнувся на заяву президента Росії.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG