Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 01:18

«Регіони» проголосують за подолання вето на закони про вибори і про бюджет


Фракція Партії регіонів у Верховній Раді має намір голосувати за подолання президентського вето на закони про внесення змін до закону про вибори Президента і про внесення змін до державного бюджету, заявили чільні партійні діячі.

Із такими заявами виступили народний депутат, член фракції Партії регіонів Микола Азаров та народний депутат, заступник лідера фракції цієї партії Ганна Герман, яких цитують українські агентства.

Зокрема, за їхніми словами, новий закон про вибори має унеможливити фальсифікації на виборах Президента, тоді як нині чинний закон якраз створює основу для зловживань і фальсифікацій.

Раніше в вівторок у Секретаріаті Президента повідомили, що Віктор Ющенко наклав вето на новий закон про вибори голови держави і повертає його до Верховної Ради зі своїми зауваженнями й пропозиціями. Якщо ж вето просто подолають, голова держави оскаржить його в Конституційному Суді, вважає заступник голови Секретаріату Президента Марина Ставнійчук.

При цьому, за її словами, Президент вважає, що якраз новий закон не створює ефективного механізму для реалізації волевиявлення громадян і не дасть змоги забезпечити чесні, прозорі і демократичні вибори, а натомість створює основу для системних зловживань під час виборів і для серйозного впливу на результати голосування.

На початку місяця Віктор Ющенко так само ветував закон про зміни до держбюджету, який передбачав зобов’язати Національний банк України перерахувати до бюджету майже 10 мільярдів гривень для фінансування підготовки об’єктів для проведення в Україні фінальної частини Чемпіонату Європи з футболу 2012 року. Президент вважає, що такий механізм є емісійним фінансуванням дефіциту бюджету, що завдасть шкоди економіці.

Блок Юлії Тимошенко скликав на 21 серпня позачергову сесію Верховної Ради, щоб долати ці вето.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG