Доступність посилання

ТОП новини

Бюджет-2010: Тимошенко кличе радників МВФ


Київ – Уряд обіцяє у відведений законом термін – до 15 вересня – підготувати проект закону про державний бюджет на 2010 рік. До роботи над головним фінансовим документом держави вже зголосилися експерти Міжнародного валютного фонду. Між тим експерти відзначають, що темпи роботи над проектом бюджету не дозволяють говорити про підготовку якісного документу.

У середу на засіданні Кабінету Міністрів прем’єр Юлія Тимошенко запевнила, що уряд зможе підготувати проект бюджету в передбачені законом терміни.

«Я не бачу жодних погроз для бюджетного процесу, окрім безпосередньо розладу у політиці, – заявила вона. – Важливо, щоб Верховна Рада не політизувала процес ухвалення бюджету, а щоб справді професійно виконала свої повноваження. Саме найбільший ризик для бюджетного процесу – це хаос, присутній у Верховній Раді, який утворився на тлі президентських виборів, які, по суті, вже де-факто розпочалися».

МВФ як запорука бюджетної прогнозованості

Раніше експерти прогнозували, що наближення президентських виборів стане на заваді підготовці збалансованого проекту бюджету. Аби уникнути таких закидів Юлія Тимошенко запросила до роботи над проектом бюджету на наступний рік радників МВФ.

«Для того, щоб бюджетний процес проходив абсолютно прогнозовано, у повній координації зі світовими експертами і світовими фінансовими організаціями, я звернулася до Міжнародного валютного фонду і запросила спеціальну місію», – зазначила Прем’єр-міністр. За її словами, така участь фахівців МВФ стане ще одним стабілізуючим чинником у підготовці проекту держбюджету-2010. МВФ вже дав згоду на участь своїх радників у підготовці проекту держбюджету України на 2010 рік.

Як зауважив в.о. міністра фінансів Ігор Уманський, з радниками МВФ будуть обговорювати лише загальні риси бюджетної політики. «МВФ ніколи не був безпосереднім учасником бюджетного процесу, – каже керівник Мінфіну. – Для них важливими є підходи, які закладаються при формуванні бюджету, починаючи від макроекономічної моделі і закінчуючи соціальною політикою».

У бюджетному комітеті парламенту – песимістичні очікування


Опозиція та Президент Віктор Ющенко критикують урядову бюджетну політику. Зокрема, міністр фінансів Віктор Пинзеник подав у відставку саме через незгоду з параметрами бюджету-2009. А нинішня відсутність профільного міністра – це ще одна проблема при підготовці бюджету. Спілкуючись із журналістами, в.о. міністра фінансів Ігор Уманський відмовився відповідати на запитання: як позначиться відсутність міністра на бюджетному процесі.

Член парламентського комітету з питань бюджету, депутат-нашоукраїнець Ярослав Джоджик каже, що уряд вчасно не отримав всіх фінансових показників. «Не потрібен документ заради документу, – каже депутат Джоджик. – Є відповідні терміни, впродовж яких, маючи базові документи, можна підготувати якісний проект. Якщо не підготована бюджетна резолюція, якщо Мінфін посилається на Нацбанк – що немає основ грошово-кредитної політики – очевидно, розраховувати на якісний документ практично неможливо».

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG