Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 16:32

Рекапіталізація банків стимулює вкладників – банкіри


Національний банк України

Київ – Підтримка держави заохочує вкладників, стверджують банкіри. Критерії рекапіталізації фінансових установ завжди будуть публічними, обіцяє Національний банк. Держава найперше підтримуватиме системні банки, що багато важать для економіки країни. Однак, поки «під запитанням» рекапіталізація банку «Надра» і «Укпромбанку».

З метою стабілізації фінансового сектора економіки держава уже викупила більше 75% акцій трьох українських банків. Рекапіталізація проходить шляхом участі держави в уставному капіталі фінансової установи і додаткового фінансування для підтримки ліквідності.

Щоб потрапити в категорію «рекапіталізованих», банк повинен відповідати встановленим урядом вимогам та критеріям. Вони відображені в певних нормативних документах, з якими кожен охочий може ознайомитися, зазначає директор департаменту з питань участі держави в капіталізації банків Міністерства фінансів України Теймур Багіров.

Нацбанк робить вибір

«Критерії та вимоги відбору банків завжди були публічними. Ні уряд, ні Національний банк України із цього процесу не робили секрету. Будь-які пропозиції стосовно рекапіталізації банків уряд отримує з єдиного джерела – з Національного банку України. Відповідно, яке рішення буде прийняте Нацбанком стосовно того чи іншого банку, чи є той чи інший банк ціллю для рекапіталізації, таке рішення він нам і надсилає. Не ми робимо вибір серед банків. Такий вибір робить Нацбанк». За словами Теймура Багірова, нині це абсолютно легітимне й правильне рішення, оскільки Нацбанк – це регулятор, найбільш компетентний орган, щоб робити подібний аналіз.

«За умов обмеженого бюджету рекапіталізація стосувалася лише системних банків, які є найбільш болючими», – повідомив Сергій Круглик, директор департаменту зовнішньоекономічних відносин НБУ. «Системні банки роблять між собою більше операцій, вони найбільш активні, у них найбільші кредитні портфелі. Тому потрібно пропонувати для рекапіталізації банки, які є значущими в сегменті економіки».

У некризові часи можна дискутувати про те, чи може держава бути ефективним власником. Але нині держава є останнім порятунком, стверджують банкіри.

Так, голова правління одного з рекапіталізованих банків каже, що вкладники принесли більше ніж на 200 мільйонів гривень нових вкладів, керуючись тим, що держава стала власником цього банку.

Перший етап рекапталізації пройдений. Тепер банкіри чекають 15 вересня – коли Нацбанк, можливо, відмінить заборону надання кредитів.


(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондент та редактор сайту Радіо Свобода

     

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG