Доступність посилання

ТОП новини

Британія відкидає зв’язок між звільненням ув’язненого за Локербі і торгівлею


Уряд Великої Британії заперечив твердження, що звільнення з в’язниці лівійця, який відбував довічне ув’язнення у справі Локербі, пов’язане з торговельними контрактами з Лівією.

Як заявив у п’ятницю речник британського прем’єр-міністра, рішення звільнити Абдель-Бассета Алі аль-Меґрахі зробила влада Шотландії цілком самостійно.

Напередодні син лідера Лівії Муаммара аль-Каддафі Сейф-аль-Іслам заявив на лівійському телебаченні, що це звільнення пов’язане з британськими інтересами щодо нафтових і газових покладів Лівії.

Сейф-аль-Іслам аль-Каддафі особисто зустрічав Абдель-Бассета аль-Меґрахі на летовищі в Тріполі, коли той повернувся з Шотландії спеціально надісланим за ним літаком.

Велика Британія, а також Сполучені Штати різко засудили зустріч, яку в Лівії влаштували звільненому як героєві.

Влада Шотландії, яка в питаннях судівництва незалежна від Великої Британії, в четвер звільнила Абдель-Бассета аль-Меґрахі з гуманних міркувань, бо той невиліковно хворий на рак, і відпустила його помирати до Лівії.

Він був єдиним засудженим у справі про вибух пасажирського літака американської авіакомпанії Pan American 1988 року над шотландським містечком Локербі, внаслідок якого в літаку й на землі загинули загалом 270 осіб, головно американців.

Другого звинуваченого в причетності до цього теракту лівійця шотландський суд у січні 2001 року виправдав.

Абдель-Бассет Алі аль-Меґрахі не визнає своєї вини й твердить, що засуджений помилково. У його справі є моменти, які, як іноді вважають, дають підстави сумніватися в справедливості вироку.
XS
SM
MD
LG