Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 22:40

У Чернігові відкрили пам’ятник Мазепі, а в Харкові реконструювали Ленінові


У Чернігові в суботу відбулося урочисте відкриття пам’ятника гетьманові Іванові Мазепі.

Бронзове погруддя гетьмана встановлене на білій мармуровій колоні поблизу будинку Чернігівського колегіуму XVIII століття – одного з найстаріших навчальних закладів на Лівобережній Україні. На постаменті (колоні) прикріплений герб Івана Мазепи.

Учений секретар Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков пояснив в інтерв’ю агентству «УНІАН», що це пам’ятник Мазепі-меценатові, а не воїнові. «Гетьман тримає в руках символ влади – булаву, однак тримає ніжно, як дитину, оберігаючи українську державність», – сказав він.

Пам’ятник гетьманові (погруддя створив скульптор Геннадій Єршов іще в 1998 році) встановили за ініціативою Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» відповідно до його генерального плану розвитку.

Голова Чернігівської облдержадміністрації Володимир Хоменко наголосив, що на спорудження і відкриття пам’ятника не витрачено жодної бюджетної копійки – лише благодійні кошти.

Тим часом у Харкові на реконструкцію пам’ятника Володимирові Леніну на площі Свободи надали 296 тисяч гривень із міського бюджету, повідомила прес-служба Харківської міськради.

За повідомленням, яке наводить агентство «Українські новини», ремонт пам’ятника закінчили в суботу.

Капітальний ремонт пам’ятника не проводили жодного разу за всі 54 роки його існування, з 1963 року, сказав директор департаменту комунального господарства міськради Віктор Кітанін.

Реконструкцію пам’ятника Ленінові вказав здійснити мер Харкова Михайло Добкін у червні 2007 року. Саму реконструкцію міськвиконком почав у липні нинішнього.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG