Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 00:57

Прем’єр презентувала відреставроване козацьке знамено


Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко презентувала в суботу в Історичному музеї України відреставроване за її ініціативою козацьке знамено XVІІІ століття з зображенням «Козака з мушкетом», яке було фактичним гербом Запорізької січі й гетьманської України.

«Хочу, щоб ми не припинили боротьбу за повернення наших споконвічних українських реліквій в Україну», – сказала при цьому голова уряду.

«Мені здається, що зараз цю роботу трішки уповільнено. А хотілося б, щоб реліквії поверталися», – додала вона.

«Я хотіла б, щоб меценати і вся команда істориків, музейників, уряду повертали, повертали і повертали наші реліквії в Україну. Тому що вони нам дають натхнення, вони відроджують нашу духовність, вони просто демонструють, як наші батьки та прадіди виборювали незалежність», – заявила Тимошенко.

Прем’єр-міністр додала, що ініціюватиме ухвалення постанови, яка передбачатиме заходи на підтримку реставраторської справи в Україні й забезпечення її коштами.

При цьому Юлія Тимошенко вважає, що такі заходи мають бути розроблені за участі реставраторів. «Ми проведемо консультації, щоб ви мали можливість реставрувати всі наші історичні реліквії, щоб не треба було вивозити на реставрацію до інших держав», – звернулася вона до українських реставраторів, які відновлювали прапор.

Козацький прапор із зображенням «Козак із мушкетом», яке фактично було гербом Запорізької січі й гетьманської України, виготовили в середині XVІІІ сторіччя відповідно до вимог розпорядження гетьмана Кирила Розумовського 1755 року. За його «ордером» це зображення слід було використовувати при виготовленні сотенних прапорів у всіх десяти полках Гетьманщини. Нині цей прапор, який зберігається в Національному музеї історії України, є єдиною пам’яткою цього типу в музейному фонді України.

Прем’єр вказала реставрувати це козацьке знамено майже рік тому, коли презентувала інший відреставрований прапор – гетьманський прапор Івана Мазепи.

Як повідомив на нинішній презентації голова ради Фонду інтелектуальної співпраці «Україна – XXI століття», народний депутат Богдан Губський, до Дня козацтва в жовтні в Україні представлять іще один гетьманський прапор – Данила Апостола.

Він додав, що робота для представлення цього прапора, який зберігається в Росії і є одним із трьох у світі, ведеться теж за підтримки Юлії Тимошенко.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG