Доступність посилання

ТОП новини

Родинам загиблих на макіївській шахті доведеться судитися за компенсацію


(архівне фото)

Донецьк – Причиною трагедії на шахті імені Кірова в місті Макіївці Донецької області, яка сталась 23 серпня, є людський фактор. Про це вчора під час свого візиту на підприємство заявив міністр вугільної промисловості Віктор Полтавець. Родичам загиблих міністерство обіцяє компенсацію у 200 тисяч гривень. Проте з восьми сімей, що втратили внаслідок аварії годувальників, лише дві родини без перепон отримають ці гроші. Іншим доведеться судитися з державою.

Експерти, що розслідують причини аварії на макіївській шахті, звинувачують у трагедії людську недбалість. Вибух газово-повітряної суміші стався у лаві, де тільки монтували гірниче обладнання, в неділю. Після планового реверсування вентиляції, що зазвичай проходить у шахті двічі на рік, гірники забули перевірити кількість метану у повітрі. До того ж вентиляція в шахті працювала погано – свіже повітря не потрапляло у найбільш загазований відсік. На момент вибуху кількість метану в лаві перевищувала норму в п’ять разів.

Міністр вугільної промисловості Віктор Полтавець називає причиною аварії людський фактор. «Все трапилось після закінчення реверсу. А людський фактор ось у чому: після реверсування не стали міряти кількість газу у всіх виробках, в тому числі і в розрізі, в тій монтажній камері, де готувались монтувати лаву», – каже Полтавець.

Шахтарі використовували зіпсоване рятувальне обладнання. Якщо б воно працювало нормально, можна було б уникнути загибелі принаймні двох людей. Механік і помічник начальника дільниці намагались урятувати своїх колег, але не встигли пройти і десяти метрів, як отруїлися шахтним газом, який не має ні кольору, ні запаху.

Про це ми знаємо зі свідчень інженера, який ішов із ними, але втратив свідомість; його вдалося витягти на поверхню живим. Цим двом людям присудять посмертну винагороду, обіцяє Віктор Полтавець.

Допомогу стягатимуть через суд

Родини загиблих мають отримати від уряду від 280 до 500 тисяч гривень компенсації. Окрім цього, вчора урядовці вирішили надати родичам загиблих гірників по 200 тисяч гривень додатково. Гроші будуть на рахунку управління соціальної політики до понеділка.

Проте отримати цю суму без перешкод зможуть лише дві родини. Інші шість сімей стягатимуть ці кошти через суд. Міністр соціальної політики Людмила Денисова пояснює це проблемами з документами.

«Наприклад, людина мала прописку в одному місці, а жила з родиною в іншому, батьки жили окремо, а прописані разом. Тому виплачувати компенсацію будуть тільки в результаті судових рішень», – сказала міністр.

Один із загиблих на шахті Кірова гірників мав офіційний статус «неодружений», проте годував трьох дітей, його наймолодшій дитині нещодавно виповнилось чотири роки. Уряд не збирається робити винятків для таких родин, їм доведеться судитися з державою.

Родичі гірників вкрай обурені таким ставленням до них. Вони пригадують, як жінкам та дітям одинадцяти гірників, які загинули на шахті Краснолиманській у травні 2008 року, по 200 тисяч гривень компенсації присудили тільки через рік.

(Донецьк – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG