Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 19:05

Новий керівник НАТО вперше відвідує Туреччину


Генеральний секретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен починає дводенний візит до Туреччини вперше після того, як він очолив Північноатлантичний союз попри заперечення Анкари.

Андерс Фоґ Расмуссен, який обійняв посаду на початку місяця, має зустрітися з президентом Туреччини Абдуллахом Ґюлем, а потім під час вечері на розговіння після денного посту з нагоди священного місяця рамадана за мусульманським календарем із прем’єр-міністром Реджепом Тайїпом Ердоганом.

Напередодні візиту в інтерв’ю турецькій пресі Расмуссен закликав Туреччину розширити мандат своїх військ в Афганістані, які нині діють тільки в регіоні Кабула й не беруть участі в боях.

Він також закликав до співпраці давніх традиційних суперників Туреччину й Грецію, бо їхні суперечки шкодять міжнародним зусиллям в Афганістані: союз НАТО, членами якого є обидві країни, через це не може укласти угоду про підтримку поліції Євросоюзу в Афганістані.

Керівництво Туреччини заперечувало проти призначення Расмуссена на керівника НАТО, бо той захищав публікації в данській пресі карикатур на пророка Магомета, коли 2005 року був прем’єр-міністром Данії. Ці карикатури розлютили мусульман у всьому світі. Пізніше Туреччина відкликала свої заперечення.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG