Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко занепокоєний фінансуванням армії – лист до Тимошенко


Теперішні обсяги фінансування збройних сил руйнують військову організацію України, заявляє Президент Віктор Ющенко в листі до Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

«Такі обсяги – видатки з загального фонду державного бюджету на суму 7,4 мільярда гривень і зі спеціального – 4,2 мільярда гривень – фінансування руйнують основну складову військової організації держави, для відновлення якої буде потрібен не один рік, навіть за умови значного збільшення оборонного бюджету країни», – наголосив Президент.

За його словами, такі обсяги фінансування Міністерства оборони не відповідають реальним потребам і програмам розвитку ЗСУ, не дозволяють підтримувати їхню боєздатність на належному рівні й не запобігають негативним процесам у сфері оборони країни.

Зокрема, відповідно до повідомлення прес-служби глави держави, Збройні сили у кілька разів зменшили інтенсивність оперативної й бойової підготовки військ і відмовилися від проведення міжвидових навчань на полігонах через обмеженість коштів.

Крім того, Президент назвав обсяг фінансування Міноборони на 2010 рік на 37,6% від мінімальної потреби «тиском уряду» на міністерство.

Ющенко закликає прем’єра невідкладно розглянути стан фінансування армії.

Раніше Генеральний штаб оцінив мінімально необхідний рівень фінансування армії на 2010 рік в 20 мільярдів гривень. Міноборони заявляло про загрозу скорочення боєздатних підрозділів Збройних сил до 40-50% від оптимального рівня, якщо в 2009 році не буде збільшене фінансування війська.
XS
SM
MD
LG