Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 12:09

Меморіал пам’яті жертв окупаційних режимів буде національним – Наливайченко


Президент Віктор Ющенко вирішив надати Меморіалові пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» у Львові статус національного, повідомив у п’ятницю голова СБУ, відвідуючи музей.

Валентин Наливайченко також оголосив, що в управлінні Служби безпеки України у Львівській області створять окремий підрозділ для розслідування злочинів тоталітарних режимів.

А голова наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко пообіцяла, що разом із Президентом зробить усе, щоб перетворити Меморіал на музей європейського зразка.

Будівлю на колишній вулиці Лонцького у Львові, нині на перехресті вулиць Бандери та Коперника, використовували як тюрму з 1919 до 1991 року польська, радянська, німецька нацистська і знову радянська влада.

У польські часи її в’язнями була низка провідників Організації українських націоналістів. У 1939–41 роках там була в’язниця радянського НКВС. Під час наступу нацистів понад півтори тисячі в’язнів розстріляли. У 1941–44 роках це була в’язниця гестапо, а з 1944 – знову в’язниця радянських НКВС, потім МДБ і КДБ.

28 червня в ній відкрили першу чергу експозиції Меморіалу пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького», яку підготували Центр досліджень визвольного руху та Служба безпеки України.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG