Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 11:59

Україна розрахується за газ вчасно і без емісії – Тимошенко


Україна розрахується за отриманий у серпні російський газ вчасно та в повному обсязі, заявила Прем’єр-міністр у п’ятницю на брифінгу в місті Ровеньки Луганської області.

При цьому Юлія Тимошенко наголосила, що газ буде оплачено «не емісійними коштами».

Прем’єр додала, що Україна веде переговори з Росією про те, щоб скоротити обсяги закупівель газу в 2010 році до 27 мільярдів кубометрів.

Вона заявила, що з Росією досягнено домовленості, що Росія не застосовуватиме штрафні санкції щодо України за споживання газу у меншій кількості, ніж передбачено в угодах.

За словами Тимошенко, враховуючи кризу, ніхто нікому не виставляє штрафні санкції, «тому що криза створює такі умови, коли всі один одному просто допомагають».

Вона не уточнювала, на яких умовах досягнено такої домовленості.

Трохи більш як тиждень тому Прем’єр-міністр заявляла, що наступного року Україна візьме з Росії 25 мільярдів кубометрів газу.

На початку цього року російський «Газпром» і «Нафтогаз України» підписали довгостроковий контракт на постачання російського газу українським споживачам на період із 2009 по 2019 рік включно.

Обсяг поставок газу до України, згідно з контрактом, має становити з 2010 по 2019 рік по 52 мільярди кубометрів щороку; зменшення цього обсягу можливе за спільною згодою не пізніше як за 6 місяців до початку кожного року і не більш як на 20 відсотків, тобто до 41,6 мільярда кубометрів.

Контракт також передбачає, що в разі, якщо Україна споживе менше газу, ніж визначено, вона все одно муситиме оплатити всю встановлену контрактом мінімальну кількість газу, тобто 41,6 мільярда кубометрів.

Крім того, контракт визначає, що українська сторона має розрахуватися за спожитий щомісяця газ до 8 числа наступного місяця. У разі хоча б одного недотримання цього терміну все постачання газу на решту терміну контракту переходить на умови передоплати.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG