Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 22:28

Медведєв: Україна і країни Балтії оголошують героями нацистських прибічників


Президент Росії Дмитро Медведєв заявив, що Україна і країни Балтії оголошують національними героями нацистських прибічників.

Про це він сказав в ефірі телеканалу «Росія».

Президент Російської Федерації назвав події Другої світової війни найбільшою трагедією XX століття, «трагедією, яка забрала життя близько 70 мільйонів осіб, за різними підрахунками, ця цифра поки що не визначена до кінця».

Питання, за його словами, «в тому, яку інтерпретацію дістають ці події в різних країнах». «І ось тут, на жаль, спостерігається явний регрес, – зазначив Медведєв. – Ще 20-30 років тому, навіть за наявності так званих блоків, які перебували в протистоянні, я маю на увазі західний світ і Схід, Варшавський договір і, відповідно, НАТО, всі були єдині в тому, що фашизм дістав справедливу оцінку, а фашистські злочинці, які були засуджені Нюрнберзьким трибуналом, понесли заслужене покарання. Це навіть незважаючи на різницю в ідеологічних підходах, чому я про це спеціально сказав».

За словами Медведєва, «зараз у нас усіх начебто однакові цінності, ми не сперечаємося з приводу того, що є найважливішими цінностями, на чому мають бути засновані держави, як мають будуватися економіки».

Утім, зазначив Дмитро Медведєв, «трапляються вражаючі речі». «То держави Балтії і навіть Україна оголошують, по суті, колишніх нацистських прибічників своїми національними героями, які боролися за звільнення їхніх держав. Хоча всі чудово розуміють, що було, соромливо опускають очі, для того, щоб не псувати відносини», – сказав президент Росії.

Як інший приклад Дмитро Медведєв навів ситуацію з Парламентською Асамблеєю ОБСЄ, яка зробила, за його словами, «однаково відповідальними за Другу світову війну фашистську Німеччину і Радянський Союз».

На початку липня Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила резолюцію «Об'єднання розділеної Європи: захист прав людини і громадянських свобод у 21 столітті в регіоні ОБСЄ», котра засуджує злочини нацизму і сталінізму.

Резолюція ухвалили на підтримку ініціативи Європейського парламенту оголосити 23 серпня, коли 70 років тому був підписаний пакт Молотова-Ріббентропа, Днем пам'яті жертв сталінізму і нацизму.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG