Доступність посилання

ТОП новини
22 Травень 2019, Київ 07:49

Литвин розкритикував намір БЮТ щодо позачергового засідання


Голова Верховної Ради Володимир Литвин пропонує внести зміни до календарного плану для проведення додаткових засідань парламенту з тим, щоб не скликати позачергових засідань.

Про це спікер заявив на засіданні погоджувальної ради керівників фракцій і комітетів парламенту, відповідаючи на заяву лідера фракції БЮТ Івана Кириленка щодо ініціативи скликання позачергового засідання парламенту в п’ятницю, 4 вересня.

«Це виглядатиме дещо дивно, що ми, розпочавши сесію, відразу ж проводимо позачергове засідання», – сказав Литвин.

За словами спікера, інакше «це буде переведено в політичну площину».

Цього тижня Верховна Рада працює не в пленарному режимі: 1 вересня відбудеться відкриття п’ятої сесії. 2-4 вересня, згідно з календарним планом, депутати працюють у комітетах і фракціях. Наступний пленарний тиждень – з 8 по 11 вересня.

Натомість Литвин виступив за те, щоб 1-4 вересня парламент проводив пленарні засідання.

Спікер запросив всіх лідерів фракцій сьогодні погодити всі суперечливі питання. «Ми повинні зробити все, щоб Верховна Рада працювала», – сказав спікер. При цьому він звернувся до колег із проханням не блокувати парламентську трибуну.

********
БЮТ ініціює позачергове засідання Верховної Ради 4 вересня

Фракція БЮТ пропонує 4 вересня провести позачергове засідання Верховної Ради з питань повноважень органів місцевої влади.
За словами лідера фракції БЮТ Івана Кириленка, у парламенті з цього питання вже зареєстрований 41 законопроект.

Як заявив Кириленко, «на сьогодні вже всім зрозуміло, що органи місцевого самоврядування повинні мати більше повноважень».

Лідер фракції БЮТ зауважив, що необхідну кількість підписів депутатів для проведення позачергового засідання уже сьогодні передадуть керівництву парламенту.

Тим часом, Голова Верховної Ради Володимир Литвин заявив, що після відкриття п’ятої сесії парламент спробує затвердити порядок денний сесії, до проекту якого внесені вже 400 підготовлених проектів законів і 841 ще потрібно підготувати.

Крім того, планується завтра внести уточнення у ті закони, які були раніше ухвалені, але потребують уточнення. Голова Верховної Ради також звернувся з проханням до комітетів парламенту пришвидшити розгляд законопроектів, які були заветовані Президентом України.

********
Закони, яких очікують від парламенту, ухвалені не будуть, – Карасьов

Директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов в ефірі Радіо Свобода заявив, що «закон про Державний бюджет, зміни до бюджету 2009 року, бюджет 2010 року ухвалені не будуть».

«Україна сповзає у президентську передвиборчу кампанію, а разом з Україною вповзає у цю передвиборчу президентську кампанію наша Верховна Рада і осіння сесія парламенту», – сказав політолог.

«Верховна Рада не зможе виконувати свої функції як представницький, і тим більше як законодавчий орган», – сказав в ефірі Радіо Свобода директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

********
Уряд закликає парламент вирішити кадрові питання

Кабінет Міністрів сподівається на те, що Верховна Рада якомога швидше розгляне пропозиції щодо змін у складі уряду. Про це на засіданні погоджувальної ради сказав перший віце-прем’єр Олександр Турчинов.

«Для того щоб поліпшити роботу уряду, зрозуміло, що потрібно поліпшити кадровий потенціал уряду, а тут ми не відчуваємо підтримки, а навпаки – блокування цього питання з боку Верховної Ради. Просимо на найближчих засіданнях повернутися до цієї теми, всі подання у Верховній Раді є, проекти постанов є, ми просимо дати можливість їх проголосувати», – сказав Турчинов.

Зараз у Кабінеті Міністрів вакантними є посади міністра фінансів, міністра оборони, міністра закордонних справ, міністра транспорту та зв’язку.

Крім того, у парламенті зареєстровані постанови про звільнення ще шістьох членів уряду: віце-прем’єра Івана Васюника, міністра промислової політики Володимира Новицького, міністра внутрішніх справ Юрія Луценка, міністра юстиції Миколи Оніщука, міністра культури й туризму Василя Вовкуна, міністра освіти Івана Вакарчука.

********
НУНС: Верховна Рада має ухвалити заяву про відносини Києва і Москви

Фракція «Наша Україна – Народна самооборона» вимагає в перший день роботи парламенту, 1 вересня, ухвалити заяву про українсько-російські відносини у відповідь на послання президента Росії Дмитра Медведєва.

Про це заявив заступник лідера фракції Борис Тарасюк на засіданні погоджувальної ради парламенту.

«Необхідно, щоб Верховна Рада висловилася щодо цієї резонансної події, як всередині країни, так і в світі», – заявив Тарасюк.

За його словами, відповідний проект постанови був зареєстрований представниками фракції НУНС, і він є достатньо аргументованим.

Депутати фракції НУНС раніше пропонували парламенту висловити свою позицію у зв’язку із заявою президента Російської Федерації Дмитра Медведєва про стан українсько-російських відносин. У парламенті зареєстрований відповідний проект постанови з текстом заяви Верховної Ради.

У заяві українська сторона закликає активізувати двосторонній діалог на всіх рівнях – президентів, прем’єрів, парламентів, зовнішньополітичних відомств, експертів і недержавних організацій.

Крім того, пропонується провести засідання міжпарламентської групи для обговорення наявних проблем. Автори заяви також закликають «відмовитися від практики інформаційних воєн і заяв, оскільки це не сприяє поліпшенню двосторонніх відносин».

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG