Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 01:31

СБУ звинувачує Богословську в закликах порушити цілісність України


Служба безпеки України завершила дослідчу перевірку і передала до Генеральної прокуратури матеріали щодо закликів народного депутата Інни Богословської до порушення територіальної цілісності України, повідомив голова СБУ Валентин Наливайченко.

Він додав, що перевірку провели у зв’язку з розміщенням в Криму близько 20 рекламних біг-бордів Богословської з закликом: «Досить ділити Севастополь! Дамо місту статус українсько-російської території!»

За словами Наливайченка, ця перевірка дала два висновки: по-перше, Богословська робила це свідомо, й по-друге, вона усвідомлювала, що ті заклики, які вона замовляла і розміщувала, будуть публічними і таким чином закликатимуть громадян України незаконним способом поставити під сумнів територіальну цілісність України і порушити питання про те, щоб контроль і управління на території України здійснювали представники іншої держави.

Наливайченко наголосив, що СБУ вбачає в діях Богословської пряме порушення Конституції. Відтак матеріали передали до Генеральної прокуратури, щоб там ухвалили рішення порушити кримінальну справу.

При цьому СБУ просить Генпрокуратуру доручити розслідування цієї кримінальної справи саме Службі безпеки, бо розслідування справ за статтею 110 Кримінального кодексу підслідне СБУ. Ця стаття передбачає покарання до 12 років позбавлення волі.

Наливайченко запевнив, що СБУ готова розслідувати цю справу, навіть незважаючи на статус Богословської як народного депутата. Більш того, нагадав він, терміну давності за таким злочином немає.

Із проханням порушити кримінальну справу за фактом розміщення таких плакатів до СБУ раніше звернулася Українська народна партія.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG