Доступність посилання

ТОП новини
15 Жовтень 2018, Київ 13:12

Форум видавців відчуває небувалу увагу ЗМІ – президент Форуму Леся Коваль


На Форумі видавців у Львові книжок не бракує

Київ – У Львові другий день триває Форум видавців. Сьогодні тут презентують нові книжки норвезький письменник Йостейн Ґордер та українська письменниця Оксана Пахльовська. Напередодні гран-прі Форуму отримала книга «Лексикон львівський». Про роботу Форуму розповідає його президент Леся Коваль.

– Чому гран-прі дісталось саме «Лексикону львівському»?

– У нас було рішення журі. Цього року журі вибирало книги за іншою схемою: ми розбили всіх членів журі на малі групи і потім дивились, які книги перемогли в яких групах. І от «Лексикон львівський» обрало 8 із 13 груп журі. Тобто, це абсолютна перемога і абсолютний лідер. Цінність цієї книжки визнали і фізики, і лірики, і перекладачі, і інші групи.

– Чим цьогорічний Форум видавців відрізнявся від попередніх?

– Так, як кожен день нашого життя, він чимось і подібний на попередні, і теж чимось інакший. Завжди щось є спільне: це і видавці, які з року в рік ті ж самі, але з’являються і нові, і, звичайно, це зовсім нові книжки, це зовсім нові заходи в нашій програмі, це приїзди наших почесних гостей, тобто, так відразу не скажеш. Начебто те ж саме, але завжди є щось нове. І за це я люблю Форум – за те, що він постійно новий, там постійно нові обличчя, але постійно і ті самі друзі – люди, які люблять читати.

– Які нові можливості для українського книговидавництва принесе цей Форум?

– Форум видавців дає дуже багато можливостей для видавців познайомитися з думкою читачів про їхню продукцію. А саме враховуючи побажання читачів, можна здобувати свої успіхи. Ми створюємо всі можливості для цього. Друга можливість – це небувала увага ЗМІ до нашої події. Ми вже багато років не можемо нарікати на те, що уваги ЗМІ замало, але цього року просто шалений бум інформації. І це те, чого я домагаюсь, щоб про книжку говорили, щоб про неї писали, щоб цього було багато, щоб книжка входила в побут українців. Видавці мають тільки скористатися з цієї нагоди.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG