Доступність посилання

ТОП новини

У Києві відкрився «Гогольfest»


Київ – Розпочався третій Міжнародний фестиваль сучасного мистецтва «Гогольfest». Цього року Миколу Гоголя згадуватимуть 16 країн світу, які представляють на фестивалі свої проекти. Триватиме він до 27 вересня.

Третій «Гогольfest» очікує 300 учасників та понад 100 тисяч відвідувачів. У «Мистецькому Арсеналі», який укотре приймає фестиваль, побільшало залів та сцен. Саме тут упродовж сімнадцяти днів глядачі спостерігатимуть за останніми тенденціями світового сучасного мистецтва – від електронної музики та артхаусного кіно до візуальних експозицій та експериментального театру.

Фестиваль просить підтримки у політиків

2009-й оголошено ЮНЕСКО роком Миколи Гоголя. Водночас цього разу Міністерство культури і туризму України пообіцяло профінансувати фестиваль на 7% – щоправда, поки за фінансування не взялося.

Один із експонатів візуальної частини цьогорічного фестивалю «Гогольfest» у Мистецькому Арсеналі. Київ, 13 вересня 2009 р.
За словами ініціатора та директора фестивалю Владислава Троїцького, вартість квитків покриє ще 3% бюджету фестивалю. Усе інше – на гроші меценатів. «Щоб ви розуміли, фестиваль – не комерція, а планово збитковий захід», – додає він.

Напередодні відкриття фестивалю Владислав Троїцький оприлюднив відкритого листа до українських політиків, де просить підтримки одного з наймасштабніших мистецьких проектів України.

«Гогольfest» цього року відбувається за межами всіх моїх фінансових та інфраструктурних можливостей. Сьогодні, коли потрібно формувати програму наступного року та вести переговори з нашими іноземними партнерами та гостями, ми не маємо жодних гарантій, що наступного року «Гогольfest» може на щось сподіватися», – зокрема йдеться у листі.

До ініціатора фестивалю долучився і генеральний директор «Мистецького арсеналу» Ігор Дідковський. Він наголосив, що «Гогольfest» – надважливий для українців.

«Народ, який не має міфу, це просто смішний народ. А Гоголь – це суцільний міф. В українців узагалі немає здатності до державотворення, і для мене «Гогольfest» – це таке собі своєрідне державотворення»,– каже він.

Більшість заходів безкоштовні

Щоденний план виглядає приблизно так: удень – майстер-класи від театралів, художників та письменників, літературні презентації, а ввечері – вистави, кіноперегляди та концерти. На вікендах щоночі вечірки. Більшість заходів фестивалю безкоштовні.

На фестивалі з концертами виступлять зокрема українські гурти «Крихітка», «Віранда», «Пропала Грамота», «Сонцекльош», а також колектив «Київські солісти» з програмою, присвяченою Богодару Которовичу.

Вперше на фестивалі презентуватимуть український театральний шоу-кейс. Наприклад, Владислав Троїцький представлятиме вистави «Смерть Гоголя» та «Едіп. Софокл. ІІІ», Раду Поклітару – «Палата N6/Underground», Андрій Жолдак – «Ленін Love, Сталін Love», Дмитро Богомазов – «Гамлет» і «Жінка з минулого».

Вистави відбудуться не лише у «Мистецькому арсеналі», а й на сценах «Нового театру» на Печерську, театру «Вільна сцена», Київського академічного драматичного театру на Подолі та Національної опери України.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG