Доступність посилання

ТОП новини
26 Вересень 2018, Київ 05:48

Росія погрожує затримувати всі грузинські кораблі, що порушуватимуть кордони Абхазії


Прикордонна служба ФСБ Росії затримуватиме всі грузинські кораблі, що порушили морські кордони Абхазії. Про це повідомив у вівторок журналістам керівник департаменту берегової охорони ФСБ генерал-полковник Віктор Труфанов.

За його словами, між Росією та Абхазією укладено угоду про спільні зусилля в охороні державних кордонів Республіки Абхазії. «У рамках цих повноважень ми й діятимемо.Якщо є порушення кордону, ми затримуватимемо судна і вживатимемо відповідних заходів», – сказав Труфанов.

Він також повідомив, що всі необхідні заходи щодо облаштування кордонів Абхазії завершаться в листопаді 2009 року, а російські прикордонники одержать на озброєння, зокрема, нові катери для охорони кордону в акваторії Чорного моря.

Тим часом, голова комісії парламенту Грузії з відновлення територіальної цілісності Шота Малашхія розкритикував такі кроки Росії, як спробу поглибити російсько-грузинський конфлікт.

«Це головним чином спроба посилити напруження. Хоча здатність Росії вжити реальні агресивні дії обмежена. Та й Абхазія – і неспроможна, і не має бажання діяти так. Гадаю, Росія зосередиться на провокаціях низького рівня, а не на широкомасштабних діях», – заявив представник парламенту Грузії.

Раніше, у вівторок, Росія уклала угоди про військову співпрацю з самопроголошеними Абхазією та Південною Осетією терміном на 49 років.

Передбачається створення російських військових баз із особовим складом 1,7 тисячі військових у кожній із республік.

На абхазькій території штаб російської бази буде дислокований у Гудауті, на південноосетинській – у Цхінвалі.

Угоди підписали сьогодні в Москві міністр оборони Росії Анатолій Сердюков та міністри оборони Абхазії і Південної Осетії Мераб Кішмарія та Юрій Танаєв.

На сьогодні Грузинський флот складають 19 суден, головним чином патрульні, різних розмірів. Більшість грузинських великих кораблів, а також два ракетні човни були пошкоджені чи затоплені під час російсько-грузинської війни у серпні минулого року.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG