Доступність посилання

ТОП новини

У Німеччині намагаються мобілізувати виборців «вибороматом» у інтернеті


Німеччина – Майбутні парламентські вибори, безперечно, належать у ці дні до головних тем, які обговорюють у Німеччині. 27 вересня обиратиметься новий склад Бундестагу. Для тих, хто ще не визначився в питанні, кому віддати свій голос, от уже котрий раз поспіль Федеральний центр політичної освіти включає в інтернеті так званий «виборомат» – віртуальний помічник, який допомагає краще розібратися в політичному ландшафті.

Виборомат або, як ця програма називається німецькою Wahl-O-Mat, представляє собою 38 тез, стосовно кожної з яких користувачу пропонується висловитися: він підтримує тезу, відхиляє її чи йому байдуже. Є функція, яка дозволяє взагалі перестрибнути через тезу до наступної.

Серед цьогорічних тез, наприклад, вимога про негайний вивід військ із Афганістану, запровадження на всій території Німеччини граничної межі для мінімальних зарплат, скасування рішення про збільшення пенсійного віку до 67 років або продовження роботи атомних електростанцій. Потім програма порівнює відповіді з точкою зору партій і підраховує, з якою політичною силою потенційний виборець має найбільше спільного.

Важливо зацікавити виборців


Розробники виборомату, однак, попереджають, що їхню програму в жодному разі не можна розглядати, як остаточну підказку виборцю перед голосуванням. «38 тез покривають лише якийсь спектр політичного життя. При рішенні, кому віддати свій голос, відіграє важливу роль ще ціла низка інших факторів. Виборомат розрахований передусім на тих, хто можливо вперше йде голосувати. Таким чином ми намагаємося розбурхати інтерес до виборів, хочемо продемонструвати, що політика – це річ, яка захоплює, і що партії відрізняються одна від одної», – зазначає керівник проекту Штефан Трініус.

Кожного разу перед виборами скликається редакційна колегія в складі 21-ї особи. Це молоді люди – школярі й студенти, – які і визначають теми, на підставі яких потім порівнюються виборчі програми щодо думки користувача. Діяльність редакційної колегії супроводжують експерти. До виборомату включається кожна партія, яка хоч в одній федеральній землі була допущена до участі у виборах.

Уперше виборомат включили в Німеччині 2002 року перед виборами до Бундестагу. Перед парламентськими виборами 2005 року програмою скористалися п’ять мільйонів виборців. Цього разу лише за один тиждень на цій інтернет-сторінці побувало вже понад два з половиною мільйони користувачів.

(Німеччина – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG