Доступність посилання

ТОП новини

США можуть відмовитись від ПРО в Європі – преса


Як пише американська газета The Wall Street Journal із посиланням на неназваних нинішніх і колишніх американських урядовців, Білий дім вирішив наразі не здійснювати плани попередньої адміністрації президента Джорджа Буша створити нову систему протиракетної оборони в Польщі і Чехії.

За твердженням щоденника, Вашингтон обґрунтує своє рішення тим, що Іран, проти можливого ракетного нападу якого була призначена система, розвиває свою ракетну програму не так швидко, як оцінювали раніше, що зменшує загрозу США і Європі.

Американське видання пише, що про це буде заявлено в результатах оцінки ефективності планів розташування ракет-перехоплювачів у Польщі та радара наведення в Чехії, які мають оголосити, можливо, вже на початку наступного тижня. Таку оцінку проводили за розпорядженням президента Сполучених Штатів Барака Обами.

Проти планів розміщення в Європі елементів американської системи протиракетної оборони, реалізацію яких почала адміністрація Джорджа Буша, категорично виступає Росія, яка твердить, що ці оборонні плани становлять загрозу її безпеці.
XS
SM
MD
LG