Доступність посилання

ТОП новини

Обама телефонував до Праги через ПРО


Президент США Барак Обама в ніч на сьогодні телефонував прем’єр-міністрові Чехії Янові Фішеру й обговорював плани Сполучених Штатів щодо розташування в Чехії і Польщі нової системи протиракетної оборони, повідомив речник чеського уряду.

Жодних подробиць розмови він не навів і лише повідомив, що вже сьогодні до Праги і до Варшави прибудуть американські делегації, які повідомлять керівників обох країн про плани США.

Польські засоби інформації теж пишуть сьогодні про прибуття делегації США, яка нібито має повідомити про відмову від планів щодо ПРО.

Американський щоденник The Wall Street Journal у сьогоднішньому числі з посиланням на неназваних нинішніх і колишніх американських урядовців пише, що Білий дім вирішив наразі не здійснювати плани попередньої адміністрації президента Джорджа Буша створити нову систему протиракетної оборони в Польщі і Чехії.

За твердженням щоденника, Вашингтон обґрунтує своє рішення тим, що Іран, проти можливого ракетного нападу якого була призначена система, розвиває свою ракетну програму не так швидко, як оцінювали раніше, що зменшує загрозу США і Європі.

Американське видання пише, що про це буде заявлено в результатах оцінки ефективності планів розташування ракет-перехоплювачів у Польщі та радара наведення в Чехії, які мають оголосити, можливо, вже на початку наступного тижня. Таку оцінку проводили за розпорядженням президента Сполучених Штатів Барака Обами.

Проти планів розміщення в Європі елементів американської системи протиракетної оборони, реалізацію яких почала адміністрація Джорджа Буша, категорично виступає Росія, яка твердить, що ці оборонні плани становлять загрозу її безпеці.

Адміністрація Барака Обами, на відміну від попередньої, заявляє про необхідність «перезавантажити» і радикально поліпшити відносини з Росією.

Після попередніх повідомлень про можливість скасування американських планів щодо ПРО в Європі, які вже лунали раніше, керівники східноєвропейських країн висловлювали стурбованість, що США можуть піти на поліпшення стосунків із Росією на шкоду своїм союзникам у східноєвропейському регіоні.
XS
SM
MD
LG