Доступність посилання

ТОП новини

Зовнішнє тестування перенесли з весни на літо


Зовнішнє незалежне оцінювання наступного року розпочнеться 14 червня тестуванням з української мови і літератури, а закінчиться 5 липня тестом з географії. Про це йдеться у наказі Міністерства освіти і науки, повідомили в Інформаційному центрі незалежного оцінювання.

Реєстрація охочих стати студентами розпочнеться вже 15 грудня цього року і завершиться 2 квітня 2010-го.

Як і торік, тестування відбудеться з тих самих восьми загальноосвітніх предметів, серед яких кожен учасник зможе обирати до п’яти.

В інформцентрі наголосили, що обов’язкове для усіх абітурієнтів тестування з української мови та літератури проходитиме протягом трьох днів, а не одного, як це було у 2008-2009 роках. Водночас для проведення тестування з іноземної мови Українському центру оцінювання якості освіти відвели один день, а не два, як це було цього року.

Раніше Міносвіти своїм наказом визначило й інші відмінності зовнішнього оцінювання 2010 року від попередніх років. Зокрема, сесія тестування пройде по завершенні державної підсумкової атестації, тобто результати тестування жодним чином не впливатимуть на оцінки в атестаті випускників.

Також відтепер для абітурієнтів стає обов’язковим проходження двох тестувань – з української мови та літератури (для всіх) та з математики або історії України (на вибір, залежно від профілю обраної спеціальності).

Також, як і планувалося, починаючи з 2010 року всі учасники оцінювання отримуватимуть зошити із завданнями лише українською мовою. Однак для охочих будуть надані спеціальні словники головних термінів з того чи іншого предмету мовами національних меншин, підготовлені фахівцями Українського центру оцінювання якості освіти.

Цього року сесія незалежного тестування тривала в період з 6 травня до 5 червня.
XS
SM
MD
LG