Доступність посилання

ТОП новини

Ухваленню нового бюджету має передувати звіт про виконання попередніх – Литвин


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин вважає, що ухваленню Держбюджету-2010 має передувати заслуховування звіту про виконання бюджету 2008 року, про хід виконання бюджету нинішнього року, доповідь про грошово-кредитну політику Національного банку України на 2010-й рік та звіт Національного банку про роботу у нинішньому році.

Спікер повідомив, що направив поданий урядом проект бюджету на 2010 рік на ознайомлення народним депутатам і для відповідної підготовчої роботи у профільні комітети.

При цьому Литвин наголосив, що для коментування цього документа потрібно серйозно з ним ознайомитися, не лише з двома його показниками – дохідною та видатковою частиною. «Я за фахову оцінку Держбюджету і з боку президентської команди, і з боку опозиції, бо треба показати, де є резерви росту, а головне, за рахунок чого», – сказав Литвин і додав, що «вітатиме саме такий підхід».

Голова Верховної Ради наголосив, що перед ухваленням бюджету необхідно здійснити серйозну підготовчу роботу «без істерики».

На думку керівника парламенту, Верховна Рада повинна мати вичерпну відповідь від Рахункової палати України – як вона оцінює ситуацію в Україні. «Це повинно бути базою для роботи над Держбюджетом. Треба ухвалити реальний бюджет для країни, а не комфортний – під себе», – підкреслив спікер.
XS
SM
MD
LG