Доступність посилання

ТОП новини

США критикують звіт ООН про бої в Газі як неврівноважений


Сполучені Штати критикують звіт ООН про воєнну операцію Ізраїлю в Смузі Гази в грудні минулого року і січні нинішнього за «надмірну зосередженість» на Ізраїлі.

Як заявив речник Державного департаменту, частини звіту, які стосуються дій бійців палестинського екстремістського войовничого угруповання «Хамас», «значно загальніші й обережніші», ніж ті, що стосуються дій ізраїльського війська.

За словами речника, адміністрацію президента Барака Обами непокоять також деякі рекомендації звіту, як-то пораду вирішувати суперечки в судах сторонніх країн, не причетних до ізраїльсько-палестинського конфлікту.

Днями комісія, створена Радою ООН із прав людини, заявила, що в перебігу тих бойових дій обидві сторони конфлікту – Ізраїль та «Хамас» – коїли воєнні злочини, а в окремих випадках злочини проти людяності.

Комісія закликала обидві сторони провести розслідування фактів, викладених у доповіді.

І Ізраїль, і «Хамас» відкинули висновки комісії, називаючи їх «однобічними» та «неврівноваженими».

Протягом понад 20 днів у грудні й січні Ізраїль провів у Смузі Гази операцію проти угруповання «Хамас», яке обстрілювало ракетами ізраїльську територію. Під час операції загинули сотні палестинців.
XS
SM
MD
LG