Доступність посилання

ТОП новини

Суперечливий кандидат від Єгипту програв вибори керівника ЮНЕСКО


Новим генеральним директором Організації ООН із освіти, науки і культури стане дипломат із Болгарії Ірина Бокова.

У п’ятому й останньому турі таємного голосування в вівторок на засіданні Виконавчої ради ЮНЕСКО в Парижі Ірина Бокова набрала 31 голос, а її суперник, міністр культури Єгипту Фарук Хосні – 27 голосів.

У попередньому турі в понеділок вони набрали однакову кількість голосів, по 29.

Остаточно нового генерального директора ЮНЕСКО має затвердити Генеральна конференція цієї організації, сесія якої відбудеться наступними днями.

Фарука Хосні спершу вважали за провідного кандидата на посаду, на якій він міг би стати першим представником арабського світу. Це мало б стати позитивним сигналом для світу ісламу і допомогти налагодити його культурний діалог із Заходом.

Але, як виявилося, йому серйозніше, ніж очікували, зашкодили деякі його попередні висловлювання, що їх сприймали як антисемітські. Зокрема, минулого року Фарук Хосні заявляв, що особисто спалить будь-яку ізраїльську книжку, яку знайде в Александрійській бібліотеці; по тому він вибачився за ці слова.

Йому також пригадують, що як міністр культури він заплющував очі на факти цензури в Єгипті.

Дотеперішній керівник ЮНЕСКО, дипломат із Японії Коїтіро Мацуура, пробув на посаді два терміни і не може балотуватися знову.
XS
SM
MD
LG