Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 15:15

Скиненого президента Гондурасу не арештують у бразильському посольстві


Тимчасовий президент Гондурасу Роберто Мічелетті заявив у вівторок, що не має наміру йти на конфронтацію з Бразилією, в посольстві якої в столиці Гондурасу Тегусігальпі переховується скинений президент країни Мануель Селая.

Як заявив Мічелетті в інтерв’ю агентству «Ройтерз», Селая може сидіти в посольстві хоч п’ять, хоч десять років, якщо захоче.

Водночас він закликав скиненого президента здатися добровільно і постати перед звинуваченнями в корупції і порушенні Конституції.

Бразилії ж Мічелетті запропонував або надати Селаї притулок, або видати його нинішній владі Гондурасу.

У понеділок Селая, скинений унаслідок перевороту майже три місяці тому і вигнаний із країни, таємно повернувся до Гондурасу і переховується від арешту в посольстві Бразилії.

Раніше в вівторок влада Гондурасу звинуватила Бразилію в тому, що вона дозволила Селаї перетворити своє посольство на його «штаб», із якого він поширює заклики до повстання.

Будівлю посольства тримають в оточенні силові структури Гондурасу. Прихильників скиненого лівацького президента-популіста, які зібралися були під посольством після новин про його повернення, розігнали. У країні запроваджений комендантський час.

Військові Гондурасу скинули Хосе Мануеля Селаю Росалеса 28 червня й змусили його залишити країну на вказівку Верховного суду; по тому його усунення затвердив парламент країни. Селаю звинувачують у численних порушеннях Конституції і законодавства, зокрема, в намаганні через референдум зняти конституційну заборону бути президентом більш як один термін, щоб отримати можливість балотуватися знову.

Американські держави, включно зі США, інші країни світу й міжнародні організації засудили переворот у Гондурасі як відступ від демократії й заявили, що далі вважають Селаю за президента країни і вимагають повернути його на посаду.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG