Доступність посилання

22 Березень 2019, Київ 10:19

Ющенко хоче від НАТО врахувати інтереси безпеки України


Президент Віктор Ющенко в перебігу зустрічі в середу у Нью-Йорку з генеральним секретарем Північноатлантичного союзу Андерсом Фоґом Расмуссеном наголосив, що в новій Стратегічній концепції НАТО мають бути відображені безпекові інтереси України з урахуванням уже наданих гарантій щодо перспектив її членства в НАТО.

Ющенко також заявив, що в нинішніх умовах важливо зберегти ключову роль НАТО в системі сучасної європейської безпеки, і при цьому необхідно залучити Україну до вироблення нових підходів у реформуванні архітектури європейської безпеки.

У свою чергу генеральний секретар НАТО запевнив, що поглиблення співпраці цього союзу з Росією не відбуватиметься за рахунок інтересів України. Він також повторив позицію Північноатлантичного союзу, що право вступу будь-якої держави до НАТО є її суверенним правом, на яке не має права впливати жодна інша держава.

Обидва керівники відзначили прогрес у виконанні Україною річних національних програм як практичного інструменту майбутнього набуття членства в НАТО.

За такими щорічними програмами Україна готується в майбутньому вступити до НАТО, коли Північноатлантичний союз не надав їй іншого звичного для цього інструменту, Плану дій для членства.

Росія виступає категорично проти можливого вступу до НАТО України, а також Грузії. Так само Москва різко протестувала проти вступу до НАТО країн Балтії, а перед тим проти вступу країн Східної Європи, які колись були союзниками СРСР.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG