Доступність посилання

ТОП новини

Україна виступає за нерозповсюдження ядерної зброї


Президент України Віктор Ющенко у своєму виступі на сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку заявив, що Україна підтримує кроки США та Росії щодо укладення нової угоди про нерозповсюдження ядерної зброї.

За його словами, Київ розраховує на підтримку постійними членами Ради Безпеки ООН пропозицій України стосовно посилення гарантій безпеки неядерним державам, зокрема тим, які добровільно відмовились від ядерної зброї або її розробки.

Президент України також закликав ООН протидіяти відновленню тоталітарних та імперських ідеологій у світі.

За словами українського лідера, відверті інформаційні війни, енергетичний та економічний шантаж, втручання у внутрішні справи не вкладається в цивілізовані рамки. Ющенко додав, що всі члени ООН і особливо постійні члени Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй мають бути взірцем у дотриманні принципів міжнародного права, рівноправності народів і добросусідства, сказав Віктор Ющенко.

Президент також повідомив у своєму виступі на сесії Генеральної Асамблеї ООН, що Україна ініціює заснування ради економічної безпеки ООН.

Він привітав рішення різних міжнародних форумів, спрямованих на боротьбу з глобальною фінансовою кризою. При цьому Ющенко наголосив на важливій ролі ООН у цьому процесі.
XS
SM
MD
LG