Доступність посилання

ТОП новини
17 Грудень 2018, Київ 09:40

Тимошенко обіцяє «не допустити цензури»


Прем’єр-міністр і лідер Блоку Юлії Тимошенко запевняє, що не допустить цензури «ніколи в житті» і що цензури в Україні «ніколи не буде».

Водночас, виступаючи в п’ятницю в ефірі телеканалу «Україна», Юлія Тимошенко висловила задоволення рішенням суду, яке забороняє «несумлінну рекламу» проти неї.

За її словами, це рішення Печерського районного суду Києва відповідає чинному законові про рекламу, який забороняє «чорні піар-технології», і що треба розрізняти такі технології і критику, яку ніхто не забороняє.

Як стало відомо в четвер, напередодні Печерський райсуд Києва за позовом Всеукраїнського об’єднання «Батьківщина», головою якого є Юлія Тимошенко і яке є частиною БЮТ, ухвалив на забезпечення позову до його розгляду заборонити фізичним та юридичним особам, незалежно від форми власності, розміщувати будь-яку «недобросовісну» рекламу щодо діяльності прем’єра і лідера партії «Батьківщина», зокрема, будь-яку «недобросовісну соціальну рекламу».

Приводом для позову став 30-секундний відеоролик, який запитує громадян, чи стало їм легше жити, чи зросла їхня зарплата, чи подешевшали продукти, чи вийшла Україна з кризи. На думку авторів ролика, не названа на ім’я «вона» «годує народ обіцянками, які ніколи не будуть виконані». «Якщо вона ТАК працює, можливо, буде краще, щоб вона відпочивала», – пропонують автори ролика.

При цьому імені, посад, зображень чи будь-яких інших згадок безпосередньо про жодну особу, зокрема, про Юлію Тимошенко, в ролику немає, хоча форма гасел відеокліпу пародіює відому й теж безіменну рекламну кампанію «Вона працює».

У Секретаріаті Президента заявили, що це рішення суду «виглядає як наступ на свободу слова і думки».

А в Партії регіонів одна з її чільних діячів, голова парламентського комітету з питань свободи слова Ганна Герман заявила, що «намагання через рішення підконтрольних владі судів заборонити критику уряду – це безпрецедентний наступ на свободу слова і повернення цензури в Україну».

А лідер Партії регіонів Віктор Янукович заявив, що намагання Юлії Тимошенко «заборонити критику дій уряду, який вона очолює, та її власні промахи – це перший крок до повернення тоталітарної системи».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG