Доступність посилання

ТОП новини

Керівник МВФ: пік кризи позаду


Керівник Міжнародного валютного фонду Домінік Стросс-Кан вважає, що пік світової фінансової кризи вже пройдений.

Про це він заявив у ході телемосту з учасниками 6-ої зустрічі Ялтинської європейської стратегії.

«Якщо ви визначаєте кризу як ризик для основних фінансових установ збанкрутіти, то такий ризик достатньо низький тепер», – сказав директор-розпорядник МВФ. При цьому він додав: «...Ми бачимо вже світло у кінці тунелю».

За прогнозами Стросс-Кана, у глобальних масштабах відновлення світової економіки почнеться в першій половині 2010 року. «Можливо, й раніше для деяких окремих країн», – сказав керівник МВФ.

Разом із тим він зазначив, що розрив між тим моментом, коли почнеться нове зростання, і піком цього зростання займе, щонайменше, рік.

Стросс-Кан наголосив, що країнам як з розвиненою економікою, так і країнам, що розвиваються, доведеться боротися з ростом безробіття.

«Людина, яка втратить роботу в США, у Франції або у будь-якій іншій країні, у листопаді для неї криза не закінчилася, тому ще рано святкувати перемогу і говорити, що криза завершилася», – сказав керівник МВФ.

Він також зазначив, що найгіршого сценарію вдалося уникнути. «Ми відновили контроль над нашою фінансовою системою, але наслідки цієї кризи відчуватимуться ще довго», – вважає він.

Крім того, Стросс-Кан вважає необхідним зовнішнє регулювання економіки.

За його словами, не можна повністю покладатися на ринкові сили. При цьому, зазначив Стросс-Кан, вже і в США розуміють, що «система контролю абсолютно необхідна».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG