Доступність посилання

ТОП новини

Конкурс з продажу Одеського припортового відбудеться у вівторок – ФДМУ


У вівторок, об 11.00, у приміщенні Фонду державного майна України (ФДМ) відбудеться конкурс за принципом аукціону з продажу пакету акцій у розмірі 99,5% ВАТ «Одеський припортовий завод».

Про це повідомляється у прес-релізі ФДМ.

Фонд держмайна 15 липня цього року оголосив конкурс із продажу 99,567% державного пакету акцій ОПЗ. Стартова ціна пакету становить 4 мільярди доларів.

Конкурс має відбутися через 75 днів після його оголошення.

Минулого тижня проведення конкурсу для приватизації Одеського припортового заводу було зупинено рішенням Окружного адміністративного суду Києва на забезпечення позову підприємства «ДніпроАзот», яке оскаржує законність цієї приватизації. ФДМУ не повідомляє, яким чином має намір обійти цю судову заборону.

17 вересня Президент України Віктор Ющенко своїм указом зупинив дію положень постанови Кабінету Міністрів України, якими передбачено проведення приватизації ВАТ «Одеський припортовий завод». У свою чергу, Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко заявила, що приватизація ОПЗ відбудеться у встановлені терміни – 29 вересня 2009 року, попри указ Президента. А в ФДМ тоді продовжили підготовку до конкурсу і послалися на висновок Міністерства юстиції, що скасування президентським указом згадки про Одеський припортовий у списку підприємств для приватизації не є перешкодою для самої приватизації.

У Президента вважають, що конкурс для продажу Одеського припортового заводу в тому вигляді, як його готують нині, буде фіктивним, а підприємство продадуть за ціну, значно нижчу від ринкової. Віктор Ющенко обіцяв у разі проведення конкурсу домогтися скасування його результатів і закликав учасників торгів краще забрати свої заявки.

Одеський припортовий завод (м. Южне, Одеська область) – другий за величиною виробник аміаку і карбаміду і третій – з випуску азотних добрив в Україні. Спеціалізується також на перевантаженні хімічної продукції, що надходить з країн СНД на експорт. Завод є монополістом на загальнодержавному ринку спеціалізованих послуг з прийому, охолоджування і перевантаження аміаку.
XS
SM
MD
LG