Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 09:16

Кримський спікер усунув опонентів попри скарги Януковичу та візити до Затуліна


Голова Верховної Ради Криму Анатолій Гриценко

Сімферополь – Голова Верховної Ради Криму, «регіонал» Анатолій Гриценко розгромив на сьогоднішній позачерговій сесії кримського парламенту своїх опонентів із-поміж колишніх політичних союзників і заявив про створення нової урядової коаліції. Опозиціонери скаржилися на спікера лідерові «регіоналів» Вікторові Януковичу, але це не допомогло.

І цього разу сесійне засідання було коротким. Минулий рекорд – 4 хвилини усієї пленарної роботи – не побили, але й питання були важливі – кадрові.

Тож за 6–7 хвилин депутати змінили регламент Верховної Ради Криму і звільнили опозиціонерів із посад у парламенті та уряді автономії. Владних крісел позбулися висуванці партії «Союз» і колишні «регіонали», які за розкол були виключені з партії – всього 7 осіб.

На їхні місця одразу ж були призначені висуванці фракцій «Рух-Курултай» і «Блок Куницина». Дві високі посади залишилися вільними як резерв для Блоку Юлії Тимошенко, з яким, як повідомив Анатолій Гриценко, він продовжує проводити переговори. Ще три члени президії Верховної Ради Криму від Російського блоку – Сергій Цеков, Олег Родивілов та Анатолій Жилін – після сесії оголосили, що написали заяви про відставку.

Віктор Янукович спробував «розвести» сторони


Раніше опозиційні кримські депутати звернулися зі скаргою на Анатолія Гриценка до Віктора Януковича. Той наприкінці минулого тижня зустрівся з представниками Російського блоку і Російської громади Криму. Результатом зустрічі стала заява Російської громади, що, попри все, вона підтримуватиме на президентських виборах Віктора Януковича.

Навзамін Анатолій Гриценко не подавав кандидатури «професійних росіян» на звільнення, але вони вирішили піти самі. Тепер Анатолій Гриценко заявив, що ці заяви розглянуть на наступній сесії.

Лідер партії «Російський блок» Олександр Свистунов
На це лідер партії «Російський блок» Олександр Свистунов відповів, що з підтримкою Віктора Януковича його однопартійці ще не визначилися. За його словами, Російський блок на відміну від Російської громади поставив перед лідером Партії регіонів конкретні запитання щодо Анатолія Гриценка та його оточення, на які відповіді ще не отримав.

Олександр Свистунов також заявив, що участь очолюваної ним партії у блоці «За Януковича!» зв’язувала їй руки, але тепер вона висловлюватиме все, що думає, щодо Росії, російської мови та інших резонансних для майбутніх виборів питань.

Дух Костянтина Затуліна над кримським парламентом

Тим часом із різних джерел надходила інформація про участь у врегулюванні кримського конфлікту між Партією регіонів і Російською громадою Криму російського політика і депутата Костянтина Затуліна. Справді, він публічно висловлювався з цього приводу і різко критикував керівників Партії регіонів за їхню підтримку кримського спікера.

Із різних джерел, в тому числі в Партії регіонів, стало відомо, що Костянтин Затулін у ці дні буквально «обривав дроти» на телефонах Віктора Януковича з проханнями не звільняти з посад кримських висуванців Російської громади і Російського блоку.

Від відповіді на запитання Радіо Свобода, чи телефонував і йому Костянтин Затулін із цього ж приводу, Анатолій Гриценко ухилився, сказавши, що Затулін співпрацює безпосередньо з Російською громадою.

Водночас спікер підтвердив, що сам Сергій Цеков 23–26 вересня їздив до Москви, де, за даними різних джерел Радіо Свобода, мав зустрічі з російськими посадовцями, які контактують із Віктором Януковичем та його оточенням.

(Сімферополь – Прага – Київ)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG