Доступність посилання

ТОП новини

Представники УПЦ КП і УПЦ МП визначили умови ведення діалогу


Робочі групи Українських православних церков Київського та Московського патріархатів домовилися про умови ведення діалогу щодо подолання церковного розділення. Таке рішення ухвалили за підсумками першої зустрічі робочих груп церков, яка відбулася сьогодні у Києво-Печерській лаврі.

«Діалог буде започатковано, коли відповідне рішення буде ухвалене Синодами, що створили робочі групи», – мовиться в підсумковому протоколі першої зустрічі робочих груп, що відбулася сьогодні в Києво-Печерській лаврі.

За документом, завданням робочих груп є «підготовка діалогу між УПЦ та УПЦ КП, а тому вони не ставлять собі за мету розв’язання тих питань, які повинні стати безпосередньо предметом діалогу».

У протоколі зустрічі пропонується внести на затвердження Синодів пропозицію про застосування під час підготовки до діалогу та самого діалогу «практики міжконфесійних та міжрелігійних діалогів, яка склалася в Православній Церкві – під час спільних засідань, у матеріалах і документах, які стосуються підготовки до діалогу та самого діалогу, вживати назви та титули так, як вони прийняті у кожної зі сторін. Ця практика, однак, не означає визнання цих назв і титулів».

9 вересня Священний Синод УПЦ МП під головуванням митрополита Володимира (Сабодана) вирішив створити робочу групу, на яку поклали відповідальність за підготовку до діалогу з представниками УПЦ КП.

14 вересня свою робочу групу з підготовки діалогу створив Синод УПЦ КП.

Підготовка до діалогу відбувається вперше за історію існування двох церков.
XS
SM
MD
LG