Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 04:04

Кому захищати інтереси середнього класу в Україні


Київ – Чимало українських політиків заявляють про підтримку середнього класу. Але симпатії виборців часто схиляються в інший бік. За оцінкою політичних експертів, рівень підтримки тих, хто відкрито заявляє про лобіювання інтересів середнього класу в Україні, становить лічені відсотки.

У розвинених країнах Європи середній клас складає близько половини населення. У парламентах обов’язково присутні й політичні партії, які лобіюють їхні інтереси. Зокрема у Франції таких партій як мінімум дві.

В Україні, за оцінками різних експертів, середній клас не перевищує п’ятої частини населення. Водночас результати соціологічних опитувань свідчать: майже половина українців сама зараховує себе до такої групи.

Середній клас не цікавиться політичними партіями…


Всеукраїнське об’єднання «Свобода» є однією з тих політичних сил, яка орієнтується на середній клас. Лідер об’єднання Олег Тягнибок переконує: популярність партій, зорієнтованих на середню верству населення незабаром зросте.

«Зараз потрібне усвідомлення українцями потреби стати середнім класом, бо середній клас не голосуватиме за кілограм гречки чи цукру, середній клас має почуття гідності», – каже він.

Захисником середнього класу називає себе і політичний опонент Олега Тягнибока, лідер партії «Віче» Інна Богословська. У своїх виступах вона неодноразово наголошувала, що основою держави є бізнес та середній клас. Окрім того, до середнього класу апелює і Сергій Тігіпко: він заявляв, що під час чергових президентських виборів опиратиметься саме на середню верству населення.

…А політиків не цікавить середній клас

Попри такі заяви, середній клас насправді не становить для українських політиків особливого інтересу, вважає співробітник Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАНУ Віктор Котигоренко. На його думку, політикам вигідно орієнтуватися на малозабезпечені версти населення, оскільки їх серед виборців найбільше.

«Те, що люди, які можуть стати середнім класом, опускаються фактично на дно і поповнюють ряди малозабезпечених, це політиків менше хвилює. Тому що це не той виборець, чисельність якого на сьогодні достатня для перемоги. Водночас нові партії, які заявляють, що вони орієнтуються на середній клас, насправді йдуть не стільки з програмами, скільки з гаслами. Та й немає до них особливої довіри», – додає експерт.

Киянка Оксана зараховує себе до середнього класу. За її словами, вона не відчуває інтересу до себе жодної з політичних сил – ані в парламенті, ані поза ним.

«Підтримки ніякої. Я навіть не можу пригадати, щоб десь якусь програму пропонували для середнього класу. На виборах голосувати взагалі немає на кого: хто має якусь владу, її зосереджують на тих, хто мало отримує. А все інше – обіцянки, не більше», – зазначає вона.

У 2007 році дослідження Інституту проблем управління імені Горшеніна показало: середній клас в Україні орієнтується переважно на найбільші партії, а саме – Партію регіонів та БЮТ. Експерти пояснюють це малою чисельністю цієї соціальної групи в Україні, яку, до того ж, важко привабити передвиборчими обіцянками мало відомих широкому загалу політичних сил.

(Київ – Прага)

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG