Доступність посилання

ТОП новини

Україна має заохотити приватні інвестиції, щоб не відставати – чільник Світового банку


Щоб не нарощувати відставання в післякризовий період, Україна повинна здійснити заходи, спрямовані на стимуляцію приватних інвестицій, заявив новий віце-президент Світового банку по регіону Європи та Середньої Азії Філіпп Ле Уеру (Philippe Le Houérou).

В інтерв’ю тижневикові «Дзеркало тижня», що вийшло в суботу, він наголосив, що Україні необхідно домогтися внутрішньополітичного консенсусу, щоб вжити необхідних заходів для посилення фіскальної політики, дерегуляції і поліпшення умов підприємницької діяльності, а також забезпечити реформування енергетичного сектору, систем охорони здоров’я і освіти, пенсійної системи, щоб зробити їх справедливішими, ефективнішими, а ще підвищити якість державних послуг.

«Прогрес у цих сферах розблокує додаткову міжнародну допомогу. Та ще важливіше розблокувати приватні інвестиції для того, щоб Україна не скотилася назад і не нарощувала відставання в післякризовий період», – сказав він.

За словами Філіппа Ле Уеру, Україні потрібно здійснювати заходи, які не завжди популярні, але необхідні для повернення до стійкого зростання.

«В України величезний потенціал, і це загальновизнаний факт. Та щоб реалізувати його, особливо за умов глобальної економічної конкуренції, яка після кризи посилиться, українські політичні лідери мають рішучіше вести країну важким, але необхідним шляхом реформ і модернізації», – переконаний чільний представник Світового банку.

За його словами, це стосується не тільки України – всім ринковим економікам Східної Європи і Центральної Азії, котрі перебувають у стані розвитку, доведеться поглибити реформи і «подвоїти зусилля», щоб залишатися конкурентоспроможними і привабливими для приватного капіталу, бо конкурентна боротьба за інвестиції стане жорстокішою.
XS
SM
MD
LG