Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 06:52

Тестування у світі проводять лише державною мовою – президент Асоціації керівників шкіл


Результати тестів зовнішнього незалежного оцінювання з української мови в російськомовних регіонах (Севастополь та інші) кращі, ніж результати тестів з українськомовних регіонів, розповіла в ефірі Радіо Свобода президент Асоціації керівників шкіл України, заслужений учитель України, член колегії Міністерства освіти і науки України, директор спеціалізованої школи № 41 імені З. К. Слюсаренка в Києві Олена Онаць.

«Всі тести (в 2010 році) будуть українською мовою, і для шкіл із російською, угорською чи румунською мовою навчання. Але дітям будуть надані словники. Їм дадуть достатньо часу для підготовки», – нагадала вона.

Звичайно, що важче проходити зовнішнє незалежне оцінювання тим, хто повернувся з армії, чи тим, хто закінчував школу кілька років тому, зауважила Олена Онаць: «Але іншого виходу немає. Все одно треба готуватися. І не треба так лякатися».

І тестування в школі проводяться лише державною мовою у всьому світі, наголосила Олена Онаць: «Іншої практики я не знаю. Якщо в Швейцарії чотири мови, то тестування проводяться однією з чотирьох мов, залежно від кантону».

За її прогнозами на 2010 рік, державна підсумкова атестація складатиметься з 5 предметів: українська мова (диктант), математика, біологія, географія та іноземна мова (для шкіл із поглибленим вивченням іноземних мов) або за вибором школи. Збірники для підготовки, як правило, рекомендує Міністерство освіти і науки України.

Але Олена Онаць, пропрацювавши все життя у школі, говорить, що насамперед у сучасній школі потрібно негайно зменшувати навантаження у старшокласників: «Такого переліку предметів у старшій профільній школі не повинно бути. Обов’язкових предметів має бути менше, а більшість дитина повинна сама обирати».

Окрім цього, вона додала, що нині в школі потрібно створювати предмети, які б викликали більший інтерес у школяра (наприклад, риторика, ораторське мистецтво чи основи інтелектуальної власності).

Тим часом у розпалі передвиборних агітацій у місті Києві Олена Онаць нагадала, що є наказ «Про невтручання політичних партій у навчально-виховний процес шкіл». «І дійсно ми не маємо навіть права, нам заборонено залучати дітей до будь-яких політичних акцій. І це правильно», – сказала в ефірі Радіо Свобода президент Асоціації керівників шкіл України, заслужений учитель України, член колегії Міністерства освіти і науки України, директор спеціалізованої школи № 41 імені З. К. Слюсаренка в Києві Олена Онаць.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG