Доступність посилання

ТОП новини

Як відставка міністра спорту Польщі позначиться на підготовці до Євро-2012?


Варшава – Від минулого тижня, коли в Польщі спалахнув корупційний скандал за участю урядовців, події на політичній сцені набувають прискорення. У понеділок міністр спорту і туризму Мірослав Джевецький подав заяву про відставку. Чи вплине ця подія на підготовку до проведення польсько-українського проекту Євро-2012?

У понеділок Міністр спорту і туризму Польщі Мірослав Джевецький, подаючи прем’єру заяву про термінову відставку, знав, що його політична доля вирішена, а Дональд Туск відразу підпише заяву.

Із документів, що їх минулого тижня подало лідерам країни Центральне управління боротьби з корупцією, стало відомо, що одним із головних негативних персонажів найбільшого за останні роки корупційного скандалу є саме міністр спорту і туризму Польщі Мірослав Джевецький.

Урядовця звинувачують у лобіюванні інтересів грального бізнесу, дружніх зустрічах із впливовими представниками тіньової економіки, а також у намаганні заблокувати внесення до законопроекту статті стосовно додаткового податку на гральний бізнес. Правоохоронці підрахували, що без сплати цього податку бюджет країни втрачатиме 170 мільйонів доларів на рік.

Підготовка до Євро-2012 – пріоритет колишнього і майбутнього міністра


Мірослав Джевецький, повідомляючи про своє рішення піти у відставку, сказав, що головним своїм успіхом упродовж двох років праці на посаді міністра спорту і туризму він вважає підготовку до проведення футбольного чемпіонату Євро-2012.

Винним себе колишній міністр не визнає. «Я готовий розповісти про все. Даватиму пояснення усім установам, яким це потрібно. Зроблю все можливе для того, щоб крок за кроком прояснити справу. Зроблю це так швидко, як це тільки буде можливо», – заявив Мірослав Джевецький.

Фахівці сподіваються, що міністра спорту і туризму Джевецького замінить його дотеперішній заступник. Це суттєве питання для уряду ще й тому, що цього тижня відбудеться урочисте закладання наріжного каменя на будівельному майданчику головного об’єкту Євро-2012 –Національного стадіону у Варшаві.

Те, що міністерські повноваження, можливо, перебере віце-міністр спорту означатиме, що польсько-український проект не постраждає від політичного протистояння у державі, підсумовують оглядачі.

Треба з’ясувати усі аспекти корупційного скандалу


Втім, увага лідерів опозиційних партій нині зосереджена на іншій проблемі.

Речник опозиційної партії братів Качинських «Право і справедливість» Марiуш Блащак зазначає: « Мала б почати роботу парламентська комісія зі з’ясування усіх знаків питання, що їх ставить цей корупційний скандал. Вважаю, що комісії варто було б придивитись до роботи ще одного представника уряду Дональда Туска. Маю на увазі віце-міністра фінансів. На мою думку, він також мав би дещо пояснити стосовно корупційного скандалу».

У понеділок ані прем’єр польського уряду, ані інші лідери владної партії «Громадянська платформа» не коментували останніх подій. Лише спікер парламенту Броніслав Коморовський звинуватив опозицію у надмірній політизації корупційного скандалу в контексті президентських виборів, що мають відбутися у Польщі наступного року.

Представники урядових кіл неофіційно повідомляють, що можливо у вівторок, після засідання Кабміну прем’єр Дональд Туск оголосить про усунення з посади чергових урядовців.

(Варшава – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG