Доступність посилання

ТОП новини

«Хто більше платить, на того й працюємо» – головний аргумент виборців Львівщини


Львів – Виборці Львівщини сьогодні цілковито апатичні до президентських виборів. Люди не знають, за кого голосувати. За словами львівських політологів і соціологів, думка місцевих політичних еліт ігнорується у центральних штабах кандидатів. Єдина річ, яка сьогодні цікавить виборця, як можна більше заробити на виборчій кампанії.

Це найдорожча і найпримітивніша кампанія за усю історію виборів у незалежній Україні, такої думки дотримуються львівські політологи та соціологи.

Якщо під час минулих виборчих кампаній мешканці Львівщини погоджувались працювати членами виборчих комісіях, спостерігачами, згідно своїх симпатій, то під час цих перегонів головний аргумент – оплата праці.

Оксана Дащаківська, керівник Комітету виборців на Львівщині прогнозує, що явка виборців на президентських виборах буде невисокою. «Багато виборців нині не готові навіть визначитись, за кого голосувати, – каже вона. – Головний критерій, який спрацьовує – де заробити на виборчій кампанії, хто більше заплатить за роль спостерігача чи члена виборчої комісії. Наскільки байдужими є мешканці до усіх кандидатів у Президенти».

Рейтинг усіх кандидатів серед львів’ян впав

За останніми дослідженнями Центру з інформаційних проблем територій Національної академії наук України, проведеними протягом серпня-вересня, у Львові різко знизився рейтинг Президента Віктора Ющенка та Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко, розчаровані львів’яни і в Арсенію Яценюку, зокрема, за його позицію щодо ОУН-УПА і євроінтеграційних перспектив держави.

Згідно опитування серед львів’ян, найбільше прихильність має Арсеній Яценюк, на другому місці – Віктор Янукович, на третьому – Віктор Ющенко, на четвертому – Юлія Тимошенко. Однак 35 % мешканців Львова не визначались, за кого мають віддати свій голос і чи взагалі підуть на вибори.

За словами місцевих політологів і соціологів, рейтинги будуть суттєво змінюватись. Залежно від того, як розвиватиметься ситуація.

Місцева еліта ігнорується


Ця передвиборча кампанія відрізняється ще й тим, що усі штаби на Львівщині працюють лише за вказівкою з Києва і позбавлені права на власну ініціативу. Відтак місцева політична еліта ігнорується столицею.

Політтехнологи, які працюють із кандидатами, не враховують особливостей кожного з регіонів, їх не цікавить думка та настрої мешканців у містах і селах, зазначає львівський політолог Юрій Шведа.
«Виборчі штаби такі розумні і технологічні, що можуть вести виборчу кампанію, незважаючи на аналіз громадської думки. Це перша дуже технологічна річ», – зазначає політолог.

Львівські інтелігенти продемонстрували «позорище»

Щодо політичної реклами, якою рясніють міста та села, то найбільше галичани сприймають гасла про позбавлення недоторканості депутатів і про збільшення зарплати. Натомість гасло «Вона працює» не має особливого ефекту, його сприймають трішки більше 1 відсотка людей.

Ці президентські перегони будуть несподівані, прогнозують експерти. Обиратимуть президента люди літні, оскільки львівська молодь залишається байдужою до політичних процесів у державі, а люди середнього віку голосуватимуть проти всіх або ж взагалі проігнорують голосування.

Вкотре у виборчій кампанії вирізнились львів’яни, які зараховують себе до львівської інтелігенції. А це митці, ректори, науковці, письменники, громадські діячі. Тобто особи, які мають посади, державні відзнаки, високі титули, добрі зарплати і пенсії, які приходять на усі зустрічі з інтелігенцією, що їх проводять чи то Ющенко, чи Тимошенко, чи Янукович, чи Яценюк, які ніколи під час таких зібрань не висловлюють правдивих думок про ситуацію в культурі, науці, політиці. Отож, група так званих львівських інтелігентів публічно пересварилась. Одна з них заявляє, що підтримує Тимошенко, інша – Ющенка. Однак ні одні, ні другі титуловані особи не роблять цього згідно власних переконань, задля ідеї чи вболівань за майбутнє держави. Усі вони діють так, як їм це вказали зі столиці. За словами політологів, така неінтелігентність тих, хто називає себе інтелігентами, не що інше, як «публічне позорище».

(Львів – Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG