Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 17:29

Порошенко: Москва – найважливiший стратегiчний партнер Києва


Вiдносини України та Росії будуватимуться на взаємовигiдних засадах, заявляє новопризначений мiнiстр закордонних справ України Петро Порошенко. «Відносини будуть прагматичними, відносини будуть взаємовигідними, відносини будуть базуватися на взаємоповазі до суверенітету двох країн», – сказав Порошенко.

При цьому він наголосив, що головним напрямком розвитку зовнішньої політики залишиться європейський. «Дві ключові позиції: основний напрямок зовнішньої політики, політики України – європейський; Росія є найбільшим і найважливішим стратегічним партнером», – сказав міністр.

Тим часом, у БЮТ назвали Порошенка здатним знайти компроміс у відносинах України й Росії. «Петро Порошенко – це та кандидатура, яка в умовах кризи й напруги у відносинах між Україною й Росією зможе знайти компроміс, і в першу чергу не загострювати їх», – сказав перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін.

При цьому, він висловив переконання, що новопризначений міністр закордонних справ зможе ефективно працювати із прем’єром Юлією Тимошенко. «Сьогодні 2009 рік, і Петро Олексійович Порошенко в 2009 році – це не Петро Олексійович Порошенко в 2005 році», – заявив депутат.

Натомість у Партії регіонів переконані, що призначення нового глави МЗС не вплине на зовнішньополітичний курс України.

«Говорити про радикальні зміни у зовнішній політиці, а саме про покращення або погіршення, не доводиться, оскільки, згідно з Конституцією, керівництво зовнішньополітичною діяльністю здійснює Президент. Тому Президент як був, так і залишається головним дипломатом», – сказав регіонал Леонід Кожара.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG