Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 23:00

The Times: Пінчук «заплатив» Блеру


Тоні Блер, який має найбільше шансів стати першим президентом Європейського Союзу, ймовірно, отримав десятки тисяч фунтів від українського сталеливарного мільярдера, який відстоює приєднання України до ЄС, пише британська The Times.

За даними авторів статті, Віктор Пінчук, який активно виборює для України заявку на членство в Євросоюзі, найняв Стівена Баєрса, колишнього міністра з уряду лейбористів, щоб посилити свої зусилля в цьому напрямку. Як повідомляють, він заплатив Блеру, щоб той виступив в Україні з програмною промовою.

Українські дипломати готуються подавати заявку на членство вже наступного року, і вважають Блера ключовим союзником, пише видання. Декілька європейських країн підтримують зближення економічних зв’язків з Україною, але безпосередньо не підтримали заявку. Декотрі держави, серед яких Німеччина, стривожені тим, що ближчі відносини з Україною можуть поставити під загрозу стосунки з Росією, мовиться в статті The Times.

За комерційною активністю Блера та його зв’язками з ключовими діловими гравцями, такими як Пінчук, пильно стежитимуть під час будь-якої президентської кампанії в ЄС, пишуть автори статті. Очікується, що пізніше цього місяця Ґордон Браун та інші лідери обговорять значення цієї посади та трудовий договір президентства.

Пінчук заснував Ялтинську європейську стратегію (YES) для підтримки вступу України до ЄС. Баєрс, колишній міністр торгівлі, очолює правління. Минулого року Блер відвідав щорічне зібрання YES у Ялті, де виступив з головною промовою.

Блер також відвідав захід, спонсорований Пінчуком, під час Давоського саміту в Швейцарії цього року, де також були Білл Ґейтс, сер Ричард Бренсон та Білл Клінтон. За участь у заході він не отримував грошей.

Речник Блера підтвердив The Times, що йому не платили за участь у Давоському заході, але відмовився від коментарів щодо промови у Ялті.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG