Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 21:37

У Дніпропетровську презентують раритетні видання


У дніпропетровському музеї «Літературне Придніпров’я» відкрили виставку раритетних книг «Витворені духом», на якому представили 50 найцінніших видань з музейної колекції.

Це – рукописи і книжкові видання відомих діячів української літератури та мистецтва XIX-XX століть.

Найстаріше видання – «Кобзар» 1860 року. За словами музейників, цінність збірки у тому, що вона вийшла друком ще за життя Тараса Шевченка. Ще одна окраса виставки – «Кобзар», видрукований у Січеславі (так Дніпропетровськ називався 1917-1920роках) в 1919 році.
Крім того, на виставці можна побачити «Кобзарі», які вийшли в світ невеликими накладами у різні роки у Львові, Празі, Женеві.

Серед раритетних видань також унікальна колекція фольклорних збірників, пов’язаних з діяльністю Південно-Західного відділу Російського географічного товариства, виданих Чубинським, Драгомановим, Антоновичем, перші літературні твори українською мовою, видруковані в Катеринославі, у тому числі й для дітей, унікальні журнали, збірники, альманахи епохи модернізму з першими публікаціями творів Валер’яна Поліщука й Валер’яна Підмогильного, рукопис «Прапороносців» Олеся Гончара, внесений до Національного реєстру пам’яток української літератури.

Музейники кажуть, що усі ці видання мають загальнонаціональне значення, оскільки зіграли важливу роль у становленні української літератури.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG