Доступність посилання

ТОП новини

Кількість бідних людей у світі, що голодують, сягла мільярда


Київ – Кількість голодуючих людей у світі досягла рекордних показників за останні 40 років. Про це йдеться у доповіді Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН, оприлюдненої до Всесвітнього дня продовольства, що відзначається сьогодні, 16 жовтня. Між тим ще 9 років тому Організація Об’єднаних Націй ставила за мету зменшити принаймні наполовину кількість бідних у світі до 2015 року.

У доповіді ООН йдеться, що кількість бідних людей у світі за останній рік зросла на 100 мільйонів. Причиною зростання експерти називають глобальну економічну кризу. На їхню думку, останніми роками кількість голодуючих в світі зростає хоч повільними темпами, але постійно.

Лише в республіці Нігер, що на заході Африки, за даними правозахисних організацій, понад 2,5 мільйона людей потерпають цього року від голоду. Причиною бідності фахівці називають неврожай злакових культур.

Світ потребує сільськогосподарської революції – експерти ООН

Щоб попередити бідність, провідний економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Девід Дейв закликає розвинені країни вкладати інвестиції в сільське господарство країн, що розвиваються. «Усі бідні країни витрачають чимало свого бюджету на їжу, – каже економіст ООН. – Ми повинні знизити ціни на харчі, щоб зробити їх більш доступними. Єдиний шлях зробити це – за допомогою підвищеної сільськогосподарської продуктивності».

За даними ООН, допомога й приватні інвестиції в сільське господарство за останні 30 років суттєво знизились. Якщо у 1980 році на сільське господарство бідних країн виділяли 17% від допомоги країн-донорів, то нині цей показник знизився практично до 4%.

Найбідніші українці живуть на Луганщині та Миколаївщині

В Україні немає офіційної статистики щодо масштабів бідності, у законодавстві не передбачено критеріїв цієї проблеми. Голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров розповідає, що нині кожен двадцятий українець перебивається з хліба на воду.

За даними Інституту демографії та соціальних досліджень, найбіднішими вважається південно-східний регіон країни, зокрема, Луганська й Миколаївська області. Найбільш забезпечених людей живе на Київщині.

Щоб зупинити зростання бідності, світ потребує сільськогосподарської революції, вважають експерти ООН. Вони підрахували, що до 2050 року населення світу складатиме 9 мільярдів людей. Щоб їх нагодувати, продуктивність харчових продуктів у світі має зрости на 70 %.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Ярина Матвійчук

    Приєдналася до команди «Голосу Америки» у 2014 році. Перед тим працювала в американському журналі National Geographic та на Радіо Свобода ведучою та редактором програми «Ранкова Свобода». У Києві волонтерила на «Радіо Марія» та в кіностудії Cinema House Group, у Гавані доглядала за хворими українськими дітьми в рамках проєкту «Україна – Куба». Розповідає, що любить книжки і поважає добре почуття гумору. Рецептом свого життя називає «Похвалу глупоті» Е. Роттердамського. Мріє покататися на всіх видах транспорту та спробувати їжу різних народів світу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG