Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 02:40

ЦВК: передвиборна агітація має бути знята з 19 жовтня


Із 19 жовтня всі кандидати в Президенти мають зняти свою наочну передвиборну агітацію до моменту їх офіційної реєстрації в Центральній виборчій комісії.

«З 19 жовтня розміщення матеріалів передвиборної агітації на носіях зовнішньої реклами та в ЗМІ є вже незаконним, всі біг-борди, інші носії, на телебаченні, матеріали друкованих ЗМІ повинні бути зняті, і їх розміщення повинно бути припинено», – заявив член ЦВК Михайло Охендовський.

За його словами, якщо хтось із кандидатів не виконає цього рішення закону, то ЦВК звертатиметься до правоохоронних органів.

Член ЦВК також заявив, що кандидати у Президенти мають оприлюднити джерела фінансування їхньої агітації під час виборів.

З 19 жовтня в Україні розпочинається кампанія з виборів Президента України. Вибори призначені на 17 січня 2010 року.

ЦВК: участь у виборах візьме десята частина українців за кордоном

Центральна виборча комісія прогнозує, що в голосуванні на виборах Президента України 17 січня візьме участь лише одна десята частина українців, які перебувають за кордоном.

«Досвід попередніх виборів свідчить, що громадяни України не завжди користуються тими можливостями, які для них створює держава (для участі у виборах), і приблизно з 400 тисяч внесених у списки, можливо, проголосує десь 40-50 тисяч виборців», – сказав представник ЦВК Михайло Охендовський.

За його словами, це пов’язано з тим, що виборчі дільниці, як правило, розміщуються в дипломатичних представництвах України в тій або іншій країні, і українцям буває дуже складно добратися до них для участі в голосуванні.

Він висловив жаль з приводу того, що Міністерство закордонних справ не приділяє належну увагу створенню виборчих дільниць у місцях компактного проживання українців за кордоном.

Охендовський уточнив, що наразі за кордоном зареєстровано близько 391 тисячі українських виборців.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG