Доступність посилання

ТОП новини

ЄС має дати Україні перспективу, спонукати її до правильних дій (європейська преса)


Київ – «Зробити з України взірцеву європейську державу – історичне завдання Європейського Союзу». Про це заявив в інтерв’ю австрійській газеті міністр закордонних справ Литви Вігаудас Ушацкас. За його словами, «українське питання» має стати ключовим у східній політиці ЄС. Нині європейські ЗМІ акцентують увагу на тих процесах, які відбуваються на сході Європи, адже цими днями з офіційним візитом у цьому регіоні перебував віце-президент США Джо Байден, а у Москві відбулася зустріч міністрів закордонних справ України і Росії. Тим часом у Києві керівники Ради Європи головували на 5-му Європейському форумі за розвиток демократії.

Міністр закордонних справ Литви Вігаудас Ушацкас в інтерв’ю австрійській Die Presse зазначив: «У Євросоюзі дедалі більше визнають, наскільки важливим геополітичним гравцем є Україна – і в позитивному, і в потенційно негативному значенні». На думку пана Ушацкаса, ЄС має дати Україні перспективу, спонукати її до правильних дій і до руху вперед. І вже президент Парламентської асамблеї Ради Європи Луїс Марія де Пуч у розмові з кореспондентом французького агентства France Press наголосив на необхідності підтримати демократичний розвиток України як держави, яка готується незабаром обрати свого президента.

А голова департаменту політики Ради Європи Жан-Луї Лоранс – учасник Європейського форуму за розвиток демократії, що проходив у Києві – поінформував французьких і німецьких журналістів про важливість посилення ролі українського громадського сектору та місцевих органів самоврядування у цьому процесі. «Ми бачимо велике представництво від громадських організацій і громад, які готові стати об’єктивними критиками і контролерами за діями влади, – заявив пан Лоранс. – Тож можна сказати, що в Україні рівень демократії зростає».

Окрім політично-виборчої проблематики, Україна та її західна сусідка Польща цікавлять європейських журналістів як країни, що приймають у себе Євро-2012. Так, німецька газета Suddeutsche Zeitung зосереджує увагу на проблемах із поселенням учасників і уболівальників чемпіонату. Захопившись побудовою стадіонів, транспортних розв’язок та аеропортів, члени оргкомітету забувають про туристичну інфраструктуру: як інформує газета своїх читачів, у більшості українських міст, де проходитимуть матчі, поки що виконані лише вимоги щодо три- і чотиризіркових готелів. Від мерів іноді можна чути про можливість поселити фанів на кораблях, у гуртожитках, і навіть у казармах, стривожений автор статті.

Погоджуючись із критикою західної преси, президент Федерації футболу України, співголова оргкомітету Григорій Суркіс зауважив: «Ми перейшли у наступну фазу – фазу підготовки до турніру. Тобто, центральні органи влади, міські органи влади безпосередньо відповідають за підготовку інфраструктури. Федерація футболу разом з польськими колегами готується до проведення самого турніру». Німецька газета, цитуючи Григорія Суркіса, нагадує організаторам Євро-2012: уже 30 листопада УЄФА остаточно оцінить українські міста, які готуються приймати чемпіонат. Крім того, цього ж дня вирішиться і доля Києва, чи прийматиме столиця України фінальний матч першості. Західні оглядачі сподіваються, що ані економічна криза, ані політична нестабільність через два з половиною роки не зіпсують вражень мільйонам уболівальників.

(Київ – Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG